Авторизація

» » Кому Володимир Путін доручить захищати його честь і гідність?

Кому Володимир Путін доручить захищати його честь і гідність?

Кому Володимир Путін доручить захищати його честь і гідність?Вважається, що краще за письменника М.Є.Салтикова-Щедріна суть ментальності російської нації передати ще нікому не вдалось: «Якщо я засну і проснусь через сто років і мене запитають, що зараз відбувається в Росії, я відповім: п’ють і крадуть». І справді, саме за цими характерними рисами національний характер середньостатистичного росіянина відрізняється від європейця. Очевидно, даються взнаки тяжкі періоди понад 200-літнього Золотоординського ярма і кріпацтва, яке панувало у Московії протягом ХV - ХIХ століть. Але, попри суттєві відмінності, росіяни схожі з європейцями у ставленні до знахабнілої влади і готовності чинити активний опір посяганням на фундаментальні права і свободи, що погіршують їхні соціально-економічний стан.

Рекордно низький за останні п’ять років рівень довіри громадян Російської Федерації до свого Президента (близько 49%) засвідчив реальну небезпеку існуванню міфу про «справедливого і доброго російського царя Путіна». А невдоволення опитаних фондом «Громадська думка» респондентів (54%) діями влади окреслила перспективу переростання стихійних вуличних акцій на масштабний протестний рух. І це попри те, що наприкінці вересня 2018 року світові ціни на нафту еталонної марки Brent зросли до 80,60 доларів США за барель й досягли максимуму з листопада 2014 року.

Експерти переконані, що падіння рейтингу Володимира Путіна і влади в цілому, а також хвиля публічних акцій, які прокотилися Росією у вересні 2018 року, спричинені введенням у дію підтриманої Президентом РФ пенсійної реформи, а також зростанням цін на бензин і підвищенням ПДВ. Щойно ці заходи боляче вдарили по гаманцю пересічних росіян, вони відразу ж забули, як Володимир Путін, їм на радість, «повертав Крим», захищав «РуSSкий мир» від жидо-бандерівської хунти в Україні, невтомно боровся з міжнародним тероризмом у Сирії, принижував Ангелу Меркель хронічними спізненнями на переговори і вульгарними анекдотами, глузував з Дональда Трампа на прес-конференції, відкривав Чемпіонат світу по футболу 2018 року тощо.

Російська влада виявилась неготовою протидіяти протестам. «Перманентні арешти» лідера опозиції Олексія Навального, зростання числа судових вироків за екстремізм в Інтернеті, масоване застосування російською владою інших репресивних заходів вказує на відсутність у Кремля бодай би якихось інших аргументів у протистоянні з вулицею. Нещодавній програш пропрезидентської партії «Единая Россия» на виборах губернаторів чотирьох федеральних округів підтверджує цей висновок.

Тож не випадково для «вдосконалення правової бази боротьби з політичним екстремізмом» у Державній Думі РФ знову заговорили про необхідність розробки й прийняття Закону РФ «Про захист честі й гідності Президента РФ». Слід зазначити, що вперше ідея прийняття такого закону оволоділа умами декого з депутатів Держдуми РФ 2015 року, коли на стадіонах і майданах України, а також у соціальних мережах повсюдно лунала популярна українська народна пісня «Путін – х@йло». Але тоді ця ініціатива підтримки не отримала. Потім у березні 2016 року депутат нижньої палати російського парламенту від ЛДПР Роман Худяков, збуджений від переглянутих в YouTube відеосюжетів, вдруге запропонував доповнити Кримінальний Кодекс РФ статтею, яка б передбачала відповідальність за образу Президента РФ у вигляді позбавлення волі терміном від трьох до шести років. Утім, навіть незважаючи на те, що у лютому 2017 року його підлабузницьку пропозицію підтримав Голова Державної Думи РФ В’ячеслав Володін, вона знову не потрапила на розгляд сесійної зали російського парламенту.

Очевидно, хазяї однієї з «кремлівських башт», прогнозуючи негативні наслідки прийняття такого рішення, виходили з того, що неможливо й небезпечно для іміджу Президента РФ захищати в судах непритаманні його суперечливій особі чесноти. Бо гострий дефіцит у Володимира Путіна «чесності» й «гідності» без особливих зусиль доведуть охочі до сенсаційних процесів захисники потенційних жертв обвинувачень влади у посяганні на авторитет Президента РФ. Занадто вже багато у поведінці й публічних заявах Володимира Путіна було прикладів віроломства, брехливості, непорядності.

Як казав відомий американський актор і письменник Вуді Аллен: «Порядність і чесність – занадто дорогі подарунки. І не варто їх чекати від дешевих людей».

Крім цього, дискусія на цю тему взагалі може призвести до суттєвих іміджевих втрат. Як відомо, над проблемою співвідношення моралі й політики тисячоліттями працювали кращі мислителі людства. Найбільш чітко сформулював її середньовічний італійський філософ Нікколо Макіавеллі у своїй відомій роботі «Державець». Він заперечував серйозну роль моралі у політиці, фактично виправдовуючи аморальну політику. Для Н.Макіавеллі інтереси держави є вищою політичною цінністю, перед якою інші цінності, у тому числі окремої людини, є другорядними. Для користі справи і в інтересах держави правитель повинен органічно поєднувати у собі хитрість і силу, бути одночасно лисицею і левом. Він може не зберігати вірність своєму слову, застосовувати лукавство і хитрість, використовувати всі засоби, які здатні зміцнити державу. Квінтесенцією його теорії стала фраза - «мета виправдовує засоби». Отже, політика, яку проводить сучасний Кремль має всі підстави вважатися класичним проявом середньовічного «макіавеллізму», де немає місця таким категоріям як «честь» і «гідність». Але ж за вікном ХХІ століття.
Кому Володимир Путін доручить захищати його честь і гідність?

Чи наважиться Кремль дати правоохоронним органам Росії ще один додатковий батіг для боротьби з опозицією, покаже час. Хоча, складається враження, що телевізійні картинки побиття жінок і дітей бійцями Росгвардії у поєднанні з божевільним публічним дебютом їхнього командувача - «дуелянта» Віктора Золотова, стримав тверезомислячих російських чиновників від прийняття рефлекторних рішень.

Вочевидь, там усвідомлюють ризики й загрози, про які говорив уродженець українського Харкова Ігор Губерман:

А может быть, извечный кнут
Повсюдный, тайный и площадный –
И породил российский бунт,
Бессмысленный и беспощадный?


Борис Дніпров

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031