Авторизація

» » Премія Франка: одним з переможців став Сергій Шевченко, постійний дописувач "Вектор ньюз"

Премія Франка: одним з переможців став Сергій Шевченко, постійний дописувач "Вектор ньюз"

Премія Франка: одним з переможців став Сергій Шевченко, постійний дописувач "Вектор ньюз"На засіданні Комітету з премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності визначили лауреатів 2018 року. Цього року на здобуття премії надійшло 25 творчих робіт у 4 номінаціях. У номінації "За кращу публікацію у друкованих ЗМІ" традиційно найбільша кількість робіт - 14. У номінаціях "За кращий твір у телевізійній сфері" - 6, "За кращу наукову роботу в інформаційній сфері" - 4. На номінацію "За кращий твір у радіомовній сфері" надійшла 1 робота.

При обговоренні робіт на номінацію "За кращу публікацію у друкованих ЗМІ" члени Комітету з премії особливо відзначили дві: публікацію в "Дзеркалі тижня" краєзнавця, дослідника, письменника-публіциста Сергія Шевченка "Рік жертв Великого терору: вшануймо пам'ять репресованих" з актуального інформаційно-публіцистичного проекту "Рік жертв Великого терору", що друкувався протягом 2015-2017 років на сайті "Вектор ньюз". А також книгу Катерини Щоткіної "Любомир Гузар. Хочу бути людиною" (видавництво "Віват", 2017) про патріарха Української греко-католицької церкви. Члени комітету надали перевагу публікації Сергія Шевченка.

Премія Франка: одним з переможців став Сергій Шевченко, постійний дописувач "Вектор ньюз"При цьому нагадаємо що протягом 2016-2017 років Сергій Шевченко надрукував майже 40 публіцистичних творів, присвячених роковинам Великого терору.

"Автором проведена колосальна дослідницька робота. Матеріали написані на високому журналістському рівні, написані чесно, так, як потрібно знати нашим людям, бо був розстріляний цвіт української інтелігенції", - підкреслив член НСПУ та НСЖУ Григорій Кримчук.

Заступник міністра освіти і науки Максим Стріха, зокрема, зазначив, що матеріал Сергія Шевченка накраще відповідає критеріям, "це пріоритет номер один і єдиний, надрукований в масовій газеті, яка має загальнонаціональне покриття".

"Сергій Шевченко - один з найкращих журналістів, які вміють працювати з архівами, зокрема з дуже складним архівом того періоду", - додав Олег Наливайко.

Як зазначалося, премія імені Івана Франка присуджується щорічно до дня народження Івана Франка - 27 серпня. Премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року. Нею відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728