Авторизація

» » Українському народові та державі - надійні та ефективні спецслужби

Українському народові та державі - надійні та ефективні спецслужби

Українському народові та державі - надійні та ефективні спецслужби23 травня 2018 року у Верховній Раді України відбувся семінар на тему «Розвиток ефективного парламентського контролю за спецслужбами України». Співорганізаторами, окрім ВРУ, виступили Женевський центр демократичного контролю над збройними силами, Представництво НАТО в Україні, Консультативна місія ЄС в Україні, Адміністрація Президента України та апарат РНБОУ.

В семінарі взяли участь народні депутати, міжнародні та українські експерти-практики з питань національної безпеки та представники розвідувальних органів, СБУ та інших правоохоронних структур.
Українському народові та державі - надійні та ефективні спецслужби

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у зверненні до учасників семінару наголосив, що парламентський та громадський контроль є важливим елементом реформування сектору безпеки та оборони. Він висловив переконання,що доопрацьований проект Закону України «Про національну безпеку» буде прийнятий Верховною Радою у другій декаді червня поточного року.
Українському народові та державі - надійні та ефективні спецслужби

Європейські експерти, а саме очільники партнерських спецслужб свого часу, парламентарі, керівники Представництва НАТО в Україні, Консультативної місії ЄС в Україні та Женевського центру поділилися досвідом європейських країн щодо здійснення парламентського та цивільного нагляду над структурами безпеки. Жвава та конструктивна дискусія, збагачена конкретними пропозиціями, відбулася у форматі Chatham House. Що можливо відмітити, зважаючи на обмеження, які диктує цей формат, міркування, котрі висловлювались експертами та народними обранцями, у разі їх реалізації, зрозуміло також з іншими державними та позаурядовими інституціями, слугуватимуть підвищенню ефективності роботи спецслужб України, захисту їх оперативного складу, інших сил та засобів розвідувальних та контррозвідувальних органів і беззаперечно -мінімізують ризики використання спецслужб України у різних протиправних цілях.
Українському народові та державі - надійні та ефективні спецслужби

Учасники семінару також були поінформовані народними обранцями, що після прийняття Закону України «Про національну безпеку» наступить черга реформування СБУ. Позиція одна - позбавити спецслужбу невластивих функцій: боротьби з оргзлочинністю, корупцією та захисту економіки. Власне це і передбачається Концепцією реформування Служби безпеки України, що підготовлена відповідною робочою групою фахівців та передана в апарат РНБОУ.

Петро Шатковський, МІА «Вектор Ньюз»

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031