Авторизація

» » Юрбізнес на хвилі «Forensic»

Юрбізнес на хвилі «Forensic»

Юрбізнес на хвилі «Forensic»«Той хто володіє інформацією, той володіє світом», – це легендарний вислів Натана М. Ротшильда, засновника сім’ї Ротшильдів, однієї з найбагатших та найвпливовіших сімей сучасного світу. Вислів якнайкраще характеризує теперішній глобалізований світ, в якому інформація стала найціннішим ресурсом та активом. Ефективне управління цим ресурсом надає можливість власникам бізнесу та топ-менеджерам враховувати всі «за» і «проти», приймати зважені бізнес-рішення та будувати стратегічні плани власного розвитку.

Як показує практика, зростання та розширення бізнесу передбачає децентралізацію управління, в результаті чого відбувається послаблення контролю власника бізнесу за своїми активами. Це надає додаткові можливості для вчинення протиправних (шахрайських) дій з боку недобросовісних бізнес-партнерів, менеджменту та іншого персоналу компанії.

Відомо, що найбільш розповсюдженими механізмами корпоративного шахрайства є привласнення активів (misappropriation of the assets), підробка фінансової звітності (financial distortion) та корупція (bribery).

За даними щорічного дослідження «Reports of the Nations 2018», підготовленого профільною організацією Association of Certified Fraud Examiners (ACFE), в результаті корпоративного шахрайства світові компанії втрачають близько 5% свого річного прибутку, що в грошовому еквіваленті складає приблизно 4 трлн доларів США (5% валового світового продукту).

Для боротьби з цим явищем західні компанії використовують дієвий інструмент – Forensic-розслідування. Залучення спеціалістів у галузі Forensic допомагає власникам бізнесу отримувати детальний аналіз внутрішнього та зовнішнього середовища компанії (corporate intelligence), виявляти шахрайства, оцінити збитки від них, а також зрозуміти прийнятний механізм відшкодування шкоди та повернення активів.

В Україні поняття «Forensic» увійшло в професійний обіг через практику міжнародних аудиторських фірм та діяльність представництв іноземних компаній, а також холдингів, корпорацій та промислово-фінансових груп. А віднедавна - й через гучні банківські розслідування.

Ось що говорять з цього приводу адвокати групи компаній "Актіо", які проводили Forensic-розслідування у справі банку "Хрещатик": "Забезпечення економічної безпеки компаній завжди має велике значення для власників і керівників бізнесу. Шахрайство, розкрадання, зловживання посадовими обов'язками, рейдерські атаки, замахи на інтелектуальну власність, корупція - ось далеко не повний перелік загроз, з якими стикаються компанії в процесі своєї діяльності. Процес, що проводиться з метою запобігання проблем, пов'язаних з посяганням на майно компанії і його неналежним використанням, а також збір доказів по фактам фінансових зловживань якраз і називають фінансовим розслідуванням (Financial Investigation, Forensic Accounting або Forensic)".

Сьогодні в Україні практика «Forensic» переживає бурхливий розвиток. Ключовою причиною цього є збільшення попиту на послуги з проведення Forensic-розслідувань та експертиз (Forensic audit). Український бізнес починає розуміти важливість здійснення ефективного контролю за власними активами, прибутками та витратами, виявлення ризиків втрати доходу та недопущення збитків не лише через недобросовісну, але й незаконну діяльність топ-менеджменту і персоналу. Forensic також стає дієвим механізмом підтвердження інвестиційної привабливості бізнесу. Для інвесторів, особливо з країн Західної Європи та США, є аксіомою перевіряти наявність у бізнес-партнерів системи Compliance – процедур, антикорупційних програм та ефективного регулювання ризиками.

В реаліях ведення бізнесу в Україні вчасне проведення комплексних Forensic-розслідувань дозволить українським компаніям гарантувати мінімізацію значних фінансових втрат і захистити власну ділову репутацію.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031