Авторизація

» » Володимир Горбулін прокоментував "ракетні казки" Російської Федерації

Володимир Горбулін прокоментував "ракетні казки" Російської Федерації

Володимир Горбулін прокоментував "ракетні казки" Російської ФедераціїДиректор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Павлович Горбулін взяв участь у Міжнародній спеціалізованій науково-практичній конференції «Законодавче забезпечення парламентського контролю в оборонно-промисловому комплексі України», яку 14 березня 2018 р. проводив Інститут законодавства Верховної Ради України спільно з Женевським центром демократичного контролю над збройними силами та Центром досліджень армії, конверсії і роззброєння.

Під час виступу В.П. Горбулін зазначив, що «Держави, які політично нас дуже сильно підтримують, протидіють нам на ринку озброєнь. Співпраця України з деякими арабськими державами, Туреччиною, викликає з боку західних держав заяви про нібито порушення Україною режиму нерозповсюдження ракетних технологій. Коли сьогодні ми заявляємо, що нам необхідно створювати ракети середньої дальності, з дальністю польоту хоча б до 1500 км, це викликає нерозуміння західними партнерами наших позицій».

Водночас В.П. Горбулін сумнівається в появі на бойовому чергуванні РФ найближчим часом нового важкого ракетного комплексу і вважає некоректним його порівняння із розробленим за часів колишнього СРСР у ДП "КБ Південне" (м. Дніпро) і що дотепер перебуває на бойовому чергуванні РВСН РФ ракетного комплексу РС-20 (за класифікацією НАТО - SS-18 "Сатана"). Він скептично сприйняв нещодавній виступ президента РФ Володимира Путіна перед Федеральними зборами РФ, під час якого російський президент, за його словами, "лякав світ казками" про новий важкий російський ракетний комплекс "Сармат", порівнюючи його із розробленим в Україні у радянські часи комплексом "Воєвода" (первісна версія РС-36М2).

В.П. Горбулін прокоментував порівняння ракетного комплексу "Сармат", якого ще не існує на озброєнні, зазначивши, що ще невідомо, коли він з'явиться на озброєнні, з нашим "Сатаною", і зауважив: «На сьогодні ракетний комплекс "Сармат" - це ще лише так званий масгабаритний макет, що пройшов наприкінці 2017 року стадію броскових випробувань». «Досвід показує, що від першого броскового випробування до здачі такого комплексу на бойове чергування минає 4-5 років», - сказав він, уточнивши, що російським розробникам необхідно, зокрема, провести льотно-конструкторські випробування "Сармата" і тільки після цього він буде прийнятий на озброєння.

У зв'язку з цим В.П. Горбулін також зауважив: "розповідати казки, яка це ракета "для того, щоб "усі злякалися", дуже некоректно.

За даними директора НІСД, за часів колишнього СРСР загалом було виготовлено 308 ракет Р-36М2 з установленим гарантійним терміном бойового чергування 15 років. Поставки ракет на озброєння СРСР були розпочаті в 1985 році, на сьогоднішній день на бойовому чергуванні РВСН РФ залишилось 42 ракети РС-20.

Як зазначив В.П. Горбулін, протягом 2000-х років, керівництво РФ двічі зверталося до української сторони з проханням щодо продовження гарантійних термінів комплексу РС-20 українськими підприємствами ДП "КБ "Південне" і ДП "Південмаш" (обидва в м. Дніпрі). «У новій геополітичній ситуації ця функція покладена на російський державний ракетний центр (ДРЦ) ім.Макеєва (Міас, Челябінська область)» - уточнив він. При цьому В. Горбулін також засумнівався, що найближчим часом РФ буде готова зняти з бойового чергування РВСН РС-20 "Воєвода". За його словами, російське військове керівництво "не планує повністю знімати з бойового чергування ці 42 ракети, допоки не з'явиться той самий «Сармат», РС-20, чи Р-36М2, чи «Сатана», чи «Воєвода»".

«Думаю, нам необхідно доносити до союзників, на що ми пішли, коли погодилися на ядерне роззброєння. Пояснювати, що ми не порушували жодної міжнародної угоди про нерозповсюдження зброї. На мій погляд, наша держава має право ставити перед усім світом питання про зміну умов в області створення нових зразків озброєнь», - вважає В. Горбулін і додає: "тому що краще цих ракетних комплексів у світі немає. Це не моя оцінка, це оцінка Пентагону і Агентства з протиракетної оборони США".

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031