Авторизація

» » Підказка речникам Президента

Підказка речникам Президента

Підказка речникам ПрезидентаУважно прочитав розміщений на сайті «Офіційного інтернет-представництва Президента України» змістовний і як завжди емоційний виступ Петра Порошенка на форумі «Ялтинська європейська стратегія» в Києві. Відчувається компетентність і глибина аналізу ситуації у світі і навколо України.

Запропоновані Главою держави ініціативи однозначно привернуть увагу учасників та чиновників зовнішньополітичних відомств США, Росії, країн НАТО, Євросоюзу, насамперед «нормандської четвірки». Особливо, у тій частині, що стосується перспектив створення групи з представників іноземних партнерів України, яка займатиметься стратегією повернення Криму до складу України. За словами Президента України, ініціативу із створення «Міжнародного кола друзів деокупації Криму» він «планує обговорити в деталях на Генасамблеї ООН», яка розпочала свою роботу в Нью-Йорку.

Якби не ця обставина, можна було б промовчати щодо однієї прикрої неточності, допущеної спічрайтерами Президента України при складанні проекту виступу Петра Порошенка на «YES», котру не варто було б повторювати з трибуни Генасамблеї ООН під час засідань тижня високого рівня. Якщо у Києві на цю обмовку мало хто звернув увагу, то в Нью-Йорку через неї можуть підняти на сміх Україну.

Так, говорячи про форми, методи і способи «мирного витіснення Росії з Криму», Президент підкреслив, що: «Нашими союзниками на цьому шляху є інструменти міжнародного права, санкції, міжнародні суди і арбітражі, міжнародні платформи і моніторингові механізми – починаючи від ООН, і закінчуючи ЮНЕСКО».

Але ж Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, скорочено ЮНЕСКО (англ. United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, UNESCO) є спеціалізованою установою самої Організації Об’єднаних Націй, тому відокремлювати ці структури одну від другої є помилкою. Тим більше, програшною є згадка про ЮНЕСКО у другорядному значенні: «… закінчуючи ЮНЕСКО».

На пам'ять відразу ж спливає притча про Вінстнона Черчілля, якому під час Другої світової війни принесли на розгляд бюджет країни.

Кажуть, що переглянувши документ, він запитав:
- А де ж витрати на культуру?
- Так війна ж іде! Яка культура?
- Якщо немає культури, так навіщо ми тоді воюємо? – здивувався Черчілль.

Борис Дніпров

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930