» » Українські стрибуни у воду тримають приціл на європейське «золото»

Українські стрибуни у воду тримають приціл на європейське «золото»

Українські стрибуни у воду тримають приціл на європейське «золото» Другий день першості Європи зі стрибків у воду в Києві знову приніс команді України «срібло». Цього разу відзначилися синхроністи на 3-метровому трампліні Вікторія Кесарь із Запоріжжя (це вже її друга медаль на чемпіонаті) і уродженець Маріуполя на Донеччині Станіслав Оліферчик.

Посідаючи після трьох спроб четверте місце серед шести команд, українці зрештою поступилися тільки досвідченим суперникам з Італії – дуету Берточчі/Верзотто. Результат переможців – 287,88 бала, у господарів змагань – 282,96. «Бронзу» здобули німці Пунцель/Массенберг із сумою 281,40: у заключній спробі цей дует стрибнув якнайкраще й посунув за межі призових місць росіян (Некрасова/Молчанов), які певний час лідирували, та все-таки не втрималися навіть на другій позиції, яку мали перед фінішем.

Дебютант змагань, а тепер уже віце-чемпіон Станіслав Оліферчик, відповідаючи на запитання журналістів, зізнався, що до третьої спроби він хвилювався, проте далі вже «спокійно стрибалося». Дует був настроєний вибороти медаль і хотілося, звичайно, «золота», але... здобули «срібло» (отож, як кажуть, ще «є над чим працювати»).

У наступному не менш захопливому змаганні, що розпочалося цього вечора о 18:00, неабиякі надії вселила в душі вболівальників 15-річна Софія Лискун, уродженка Луганська, яка нині тренується в столиці – наймолодша учасниця фіналу в стрибках з 10-метрової вишки. Нагадаємо, торік на вишці Україна мала чемпіонку Європи – «золото» здобула в Лондоні досвідчена Юлія Прокопчук. У Києві ж її юна співвітчизниця серед дюжини конкуренток показала в кваліфікації другий результат і стартувала в фінальній серії дуже вдало, з найкращими балами – 76,8! Але дві наступні спроби примусили глядачів хапатися за серце: Софії не вдалося бездоганно виконати стрибки з високим коефіцієнтом складності й це відкинуло її аж на передостаннє місце... Щоправда, потім дівчина мобілізувалася й турнір закінчила на пристойній п’ятій позиції. Друга українська учасниця, 18-річна Валерія Люлько, стала лідером після другої спроби. Втім, і їй незабаром довелося пройти через «сором» 11-го місця, а в підсумку – лише сьомий результат. Виграла ці «інфарктні» перегони ровесниця Валерії британка Луїс Тоулсон, яка вже має досвід участі в Олімпійських іграх і чемпіонатах Європи. Після скромного 10 місця (зірвала стартовий стрибок у фінальній серії) вже на третій спробі Луїс упевнено очолила турнірну боротьбу й не віддала «золота» жодній з головних суперниць-росіянок, які реально на нього претендували. У ложі преси навіть бувалий у бувальцях спортивний журналіст Валерій Рекунов знизав плечима: «Такого ідеального входу в воду, мабуть, і не пригадаю» (заключний стрибок на 76,8 бала відмінно виконала 16-річна Анна Чуйнишева з Санкт-Петербурга). Втім, на пітерську «психічну атаку» лідерка Тоулсон відповіла справді по-чемпіонськи – видовищним «польотом», який арбітри оцінили в 72 бали, а це означає, що британка здобула своє перше «золото» в офіційних стартах такого рівня. Не зірвала останню спробу й москвичка Юлія Тимошиніна, яка вже пізнала смак перемог на чемпіонатах Європи 2014–2015 років: фінальний стрибок на 76,8 бала дав їй змогу злетіти з 5-ї позиції на «бронзову» сходинку п’єдесталу.

Ексклюзивно для «Вектор ньюз» змагання жінок на вишці прокоментувала член технічного комітету зі стрибків у воду Європейської ліги плавання Ганна Сорокіна. «Бронзова» призерка Олімпіади-2000, яка спілкується гарною українською мовою, так оцінила фінал за участю двох юних співвітчизниць:

– Була досить висока конкуренція до останньої спроби – це тримало інтригу й свідчить про те, що приблизно шість-сім спортсменок претендували на призові місця. Наприкінці змагання були дуже красиві, елегантні стрибки у виконанні і українок, і російських дівчат, і також свій клас як провідної держави в цьому виді спорту підтвердила Велика Британія. Дуже приємно вразили наші дебютантки. Валерія Люлько показала програму, з якою можна змагатися на європейському рівні, і чудовий був виступ Софії Лискун. Особливо в заключному її стрибку, коли, з досвіду знаю, дуже складно орієнтуватися в задніх обертаннях, вона показала впевненість у своїх силах і заслужила високі оцінки. На жаль, не всю програму Софія виконала рівно – забракло досвіду (змагається ж не зі своїми однолітками). А в дорослому спорті, де вирують інші пристрасті, вгамувати хвилювання й виступити стабільно не завжди вдається. Та будемо сподіватися, що в наступні дні ми ще побачимо представників збірної України на п’єдесталі: і в чоловічій команді є претенденти на медалі, і віримо в наших дівчат.

Можливо, вдруге усміхнеться доля на домашньому чемпіонаті Європи Олександрові Горшковозову. Він розповів кореспондентові «Вектор ньюз», що планує виступити на вишці в синхроні з Максимом Долговим. «На жаль, після тривалої перерви в тренуваннях (лікував травму спини) відчуваю, що готовий до змагань відсотків на 60–70», – сказав віце-чемпіон. А на свій успішний старт, що приніс «срібло» в перший день змагань, Олександр дивиться тверезо: «Конкуренція була не надто сильною». І оптимістично додає: «Але все ще попереду».

Нагадаємо, що цьогорічний чемпіонат Європи триватиме в київському Центрі спорту «ЛІКО» по 18 червня. Вхід для вболівальників безплатний.