Авторизація

» » Хто крайній? Радецький прокоментував дії голови НАЗК

Хто крайній? Радецький прокоментував дії голови НАЗК

Хто крайній? Радецький прокоментував дії голови НАЗК14 червня 2017 року на сайті НАЗК з’явилося резонансне повідомлення від голови Агентства Наталії Корчак «щодо затвердження результатів здійснення повної перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Якщо коротко, то в повідомленні йдеться про те, що завершити перевірку всіх міністрів, прем’єр-міністра та Президента на правильність заповнення ними декларацій (про що суспільство та журналісти вже давно запитують саму пані Корчак) не вдається через дії заступника Голови Руслана Радецький, який, начебто нехтуючи вимогами Закону України «Про запобігання корупції», категорично відмовляється оформлювати результати повної перевірки декларацій відповідно до вимог законодавства.

Така інформація викликає здивування, бо свідоме нехтування своїми прямими обов’язками є грубим порушенням для члена НАЗК, власне як і для будь-якого іншого державного службовця.

Хто крайній? Радецький прокоментував дії голови НАЗКТож ми звернулися до пана Радецького з проханням прокоментувати інформацію, оприлюднену на сайті НАЗК. В ексклюзивному коментарі Руслан Станіславович повідомив наступне:

- Хотів би зазначити, в першу чергу, що мені дуже шкода, коли керівники органів використовують в особистих інтересах державні ресурси. Що власне й сталося у випадку з вищезгаданим повідомленням на сайті НАЗК, за допомогою якого Наталія Корчак поширила неправдиву та недостовірну інформацію. Щодо конкретних звинувачень, то хотів би пояснити наступне. По-перше, щодо того, що «на розгляд членів Національного агентства не були подані результати перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище». Це не відповідає дійсності. За декілька днів до 23 травня (останній день перевірки – Ред.) я звернувся до голови НАЗК із службовою запискою з проханням провести позачергове засідання НАЗК для затвердження рішення щодо перевірки вказаних декларацій. На жаль, Наталя Миколаївна цю службову записку проігнорувала, а 23 травня взагалі не з’явилась на робочому місці. По-друге, що стосується інших дат, про які говорить пані Корчак, то наслідки моєї активності мали аналогічний результат. Наприклад, ось копії окремих моїх службових записок (зареєстрованих в канцелярії), де йдеться про включення до порядку денного розгляд результатів перевірки. Тобто члени Національного агентства провели повну перевірку декларацій й результати перевірки (як в паперовому, так і в електронному вигляді) були готові вчасно.

Читайте також: Очільниця НАЗК не змогла пояснити, за що отримала 400 тисяч зарплатні

- Щодо процедурних моментів, то тут все зрозуміло. Такі проекти рішень насправді подавались, і чому Наталія Корчак вводить в оману громадян – не зрозуміло. Але ж на сайті НАЗК говориться також про те, що проекти рішень оформлені не у відповідності до закону. Наприклад, йдеться про те, що ви не аналізували повідомлення з мережі Інтернет та ЗМІ…

- Ви самі бачите, що в одному й тому ж абзаці спочатку йдеться про те, що такі проекти рішень взагалі не подавались, але потім говориться про те, що вони не правильно оформлені. Але й тут голова НАЗК говорить неправду. Під час засідання 25 травня член Громадської Ради Олександра Дрік поставила питання по одному з суб’єктів декларування – чи використовували в НАЗК таку-то й таку-то інформацію з конкретного Інтернет ресурсу. На що особа, яка здійснювала перевірку, пояснила: так, дана інформація перевірена, а суб’єкт декларування по ній надав пояснення, і це відображено в проекті рішення. Отже, ми вже маємо другий факт, коли Наталія Миколаївна говорить неправду.

- Але все ж найбільше нас цікавить, як ви прокоментуєте пряме звинувачення вас у непрофесіоналізмі, або, мабуть, чи не у службовій недбалості. Дозвольте процитувати повідомлення з сайту повністю: «Заступник Голови Радецький Р.С., нехтуючи вимогами Закону України «Про запобігання корупції», а також Порядку, категорично відмовляється оформлювати результати повної перевірки декларацій відповідно до вимог законодавства. Зокрема, у Порядку визначені вимоги до результатів такої перевірки, зокрема, повна перевірка декларації полягає у: з’ясуванні достовірності задекларованих відомостей; з’ясуванні точності оцінки задекларованих активів; перевірці на наявність конфлікту інтересів; перевірці на наявність ознак незаконного збагачення. Рішення про результати здійснення повної перевірки декларації складається із вступної, описової, мотивувальної та резолютивної частин. Крім того, у зазначеному рішенні повинна бути вказана особа, яка проводила перевірку, розсилала запити, отримувала пояснення тощо. Таким чином, члени Національного агентства позбавлені можливості затвердити результати здійснення Радецьким Р.С. повної перевірки декларацій осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, адже оформлення таких результатів не відповідає вимогам чинного законодавства».

- Якщо чесно, то відповідь буде чи не коротшою за запитання. Бо всі результати перевірок оформлювались у повній відповідності до вимог Закону та Порядку. Тобто рішення по кожному суб’єкту декларування містить вступну, описову, мотивувальну та резолютивну частини. Вказані особи, які проводили перевірки та інше. Зі сторони ж голови НАЗК на цих засіданнях, дійсно, висловлювались зауваження щодо проектів рішень. Однак, зауважте на таку обставину: ці зауваження не надавались членам НАЗК завчасно, а приносились безпосередньо на засідання. Коли ж Наталю Корчак просили коротко повідомити про суть зауважень, прояснити свою позицію, то вона просто відмовилась це робити, сказавши просто: «Не хочу, не буду».

Читайте також: НАЗК остаточно провалило результати перевірок декларацій міністрів

- Згодом ви ознайомилися з цими зауваженнями?

- Так, звичайно. Вони геть не стосувались конкретики щодо результатів чи порядку перевірки, а натомість розмірковувалось про можливість та спосіб оскарження цих результатів. Що є досить дивним, адже оскаржити ці рішення можна буде в будь-якому випадку. Іншими словами, об’єктивних претензій не було, все було надумане. В результаті Корчак і Скопич не проголосували за затвердження цих результатів, але зараз винним став чомусь Радецький.
Хто крайній? Радецький прокоментував дії голови НАЗК
Хто крайній? Радецький прокоментував дії голови НАЗК


Сергій Козлов, Вектор Ньюз

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930