Авторизація

» » Слідство закінчено, забудьте…

Слідство закінчено, забудьте…

Назва цієї кримінальної драми італійського кінорежисера Даміано Даміані відразу ж спливає в пам’яті після новин з Мадриду про оптимістичний перебіг подій навколо розслідування резонансної кримінальної справи проти громадянина України Віктора Муренка.
Слідство закінчено, забудьте…

МІА «Вектор Ньюз» розповідало про неї 17 жовтня 2022 року в статті «Рятувальник «Фаїни» в лещатах іспанської Феміди…». У ній йшлося про вперті потуги певних сил звинуватити Віктора Муренка і його партнерів у відмиванні брудних коштів, отриманих від незаконної торгівлі зброєю. Центральним епізодом по справі проходить відомий випадок захоплення 2008 року сомалійськими піратами судна «Фаїна», яке за контрактом між Україною і Кенією перевозило військову техніку. Визнання Віктора Муренка винним відкривало перспективу використання матеріалів слідства для компрометації України, як конкурента на світовому ринку озброєнь.

Аби довести причетність Віктора Муренка до «української збройної мафії», співробітники Національної поліції (Cuerpo Nacional de Policía) Королівства Іспанії ось уже протягом п’яти (!!!) років використовують весь доступний їм арсенал кримінально-процесуальних і оперативно-розшукових заходів. Нагадаємо, 10 листопада 2020 року, без пред’явлення обвинувачення, на підставі всього лише сумнівних підозр його було арештовано. Тринадцять місяців Віктор Муренко провів в тюрмі Альбокасер для особливо небезпечних злочинців.
Слідство закінчено, забудьте…

Парадоксально, але за весь час ув’язнення його жодного разу так і не допитали. І це при тому, що два роки до арешту (!!!), аби знайти бодай би якісь ознаки злочинної діяльності, телефонні перемовини Віктора Муренка прослуховувались, здійснювалися контроль за листуванням і візуальне спостереження, проводились інші негласні заходи. Лише в грудні 2021 року, завдяки зусиллям адвокатів, яким вдалося переконати суд у надуманості підозр і доброчесності клієнта, Віктора Муренка було звільнено з-під варти із внесенням грошової застави.

Але дарма, що сьогодні Віктор Муренко знаходиться на свободі. Він обмежений у реалізації права на працевлаштування, на вільне пересування світом, що позбавило його можливості взяти участь у захисті України від російської агресії. Особові банківські рахунки Віктора Муренка заблоковано, національний паспорт вилучено, частину майна конфісковано, він навіть не має змоги отримати від муніципальної влади соціальну допомогу.
Слідство закінчено, забудьте…

Попри очевидні прорахунки слідства, деякими засобами масової інформації, насамперед тими, що спеціалізуються на висвітленні звитяжних успіхів іспанських правоохоронців, проти Віктора Муренка розгорнуто безпрецедентну інформаційно-пропагандистську кампанію. Як наслідок, достатньо «забити» його прізвище в GООGLЕ як на більшості іспаномовних сайтів відразу ж «вискочать» грізні епітети «El Señor de la guerra («Володар війни») або «Lord of the War» («Збройний барон»). Нібито американський трилер з такою назвою знімався 2005 року саме про нього.

Говорячи професійною мовою, гучним галасом в пресі іспанські правоохоронці прагнуть компенсувати відсутність реальних доказів по справі, скомпрометувати Віктора Муренка перед українською й іспанською громадськістю, а також переконати суд у необхідності продовження до безкінечності термінів ведення слідства. З подачі іспанських журналістів, справа проти «ватажка транснаціонального злочинного угруповання українського походження» і «одного з найбільш крупних торговців зброєю» набула розголосу під умовною назвою «Yakir». Її презентують як одну з найбільш успішних операцій щодо «лідерів української мафії в Іспанії», проведених спецпідрозділом боротьби з наркотиками й організованою злочинністю (UDICO) Національної поліції Іспанії.

Показово, що її умовна назва запозичена від українського слово «Якір» в латинській транскрипції. Не «Якорь» російською чи «Ancla» іспанською, а саме «Yakir». Чи означає це, що серед партнерів іспанських правоохоронців чи консультантів їхніх газетярів були знавці українські мови, покаже час.

Однак не так сталось, як гадалось. Задум зловмисників, який почав «тріщати по швах» ще з самого початку слідства, зараз, здається, луснув ніби мильна бульбашка. Зі спростуванням звинувачень Муренка виступили всі названі стороною обвинувачення свідки. Так, незважаючи на погрози арештом за пособництво в нібито протиправній діяльності, на виклик слідчого судді Національного Суду Королівства Іспанії (AUDIENCIA NACIONAL), в Барселону прибули бізнес-партнери Віктора Муренка, громадяни України Олег Етнарович і Сергій Моцман. У матеріалах справи вони фігурували, як «лідери злочинної організації» з Одеси. Під час допиту О.Етнарович і С.Моцман категорично заперечили підозри слідства в причетності до оборудок з відмивання брудних коштів, отриманих від незаконної торгівлі зброєю. Вони надали вичерпну кількість апостильованих документів про походження наявних у них фінансів, також предмету їх власного бізнесу. За результатами допиту з них було знято всі підозри.

Своєчасно в розпорядження адвокатів Віктора Муренка надійшла копія наказу Голови СЗР України про нагородження їхнього клієнта медаллю «За заслуги».
Слідство закінчено, забудьте…

Не залишилась непоміченою й стаття про митарства Віктора Муренка, яка в жовтні минулого року вийшла на сайті МІА «Вектр Ньюз» українською, англійською та російською мовами (лише з україномовним варіантом ознайомилось близько 4500 користувачів). Чимало читачів у коментарях висловили Віктору Муренку слова підтримки. На особливу увагу серед них заслуговує відгук віце-президента однієї з найкрупніших європейських логістичних кампаній «BURGER» з Нідерландів Хуго Де Вохта (Hugo De Vocht): «Прочитавши вашу статтю, я був приголомшений… я часто зустрічався з Віктором Муренком, який відповідав за технічний стан суден та дуже професійно допомагав нам завантажувати наш складний вантаж... За свою довгу кар’єру я майже не зустрічав такого професіонала, доступного 24/7, як пан Муренко… Працювати з ним було одне задоволення і я на 100% переконаний, що Віктора звинувачують несправедливо і хтось скористався його доброзичливістю. Будь ласка, знайдіть тих людей, які грають з ним у цю брудну гру. Повірте мені, я б не відповідав, якщо не був переконаний, що він невинний. Щиро сподіваюсь, що суд зрозуміє, що Віктор невинний і цей кошмар для нього самого та його милої родини скоро закінчиться».

Навряд чи слова підтримки Хуго Де Вохта дійшли до сердець суддів, які вирішують долю Віктора Муренка, але й без них іспанська судова система вкотре довела свою надійність і безпристрасність.

8 лютого 2023 року Вища наглядова інстанція Національного Суду Королівства Іспанії винесла рішення відмовити представникам Корпусу Національної поліції (Cuerpo Nacional de Policía) у черговому продовжені термінів розслідування. Другий за значенням після Верховного Суду Іспанії спеціальний судовий орган, який контролює розслідування особливо небезпечних злочинів, нарешті дійшов висновку, що п’ять років є достатнім терміном для добування доказів по справі. Він зобов’язав Національну поліцію в термін не більше 20 днів сформулювати обвинувальний акт і передати його на розгляд Національного Суду (AUDIENCIA NACIONAL),.

Схоже для зловмисників настав час вирішувати, кому з них відповідати перед законом за фальсифікацію матеріалів справи, нанесення шкоди честі, гідності й діловій репутації громадян України. А комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки.

Борис Дніпров

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Аватар користувача
Я знайом з Віктором багато років і коли вперше почув його кримінальну справу , то буд здивований. Тому що я особисто знайом з ним , і впевнений , що він на займався тими справами , які йому були приписани. Віктора я знаю , як порядну та відповідальну людину , яка не могла йти попередь закону та здійснювати незаконні дії. Бажаю тільки одного , щоб правоохоронні органи скоріше виявили правду та зняли усі обвинувачення , стосовно цієї кримінальної справи.
Цитувати         
Аватар користувача
дуже уважно прочитала статтю і не вірю, що йдеться про Віктора. Я знайома з людиною, знаю частково, чим займався Віктор. І я можу стверджувати, що ця людина не робила подібних дій і не йшла проти закону. Людина просиділа у в'язниці без вагомих доказів - і оскільки вона в результаті на волі, то переконалася в цьому ще більше. Людину позбавили безлічі факторів потрібних для життя будучи вже на волі - чому? Якщо людину виправдали, то треба повертати її права, зрозуміло за законом. Бажаю, щоб якнайшвидше суд і всі властиві органи держави довели невинність Віктора та повністю виправдали з усіма властивими правами.
Цитувати         
Аватар користувача
Знаю родину Муренко як порядну і благодійну. Ніколи не повірю про Віктора, що йому інкримінують.
Це добра, порядна в чесна людина.
Сподіваюсь на справедливість суддів та на виправдувальний вирок для Віктора!
Цитувати         
Аватар користувача
Прочитавши цю статтю був дуже приголомшений. По-перше: як іспанська поліція могла проводити таки оперативно-слідчий дій як прослуховування телефонних перемовин, контроль за листуванням і візуальне спостереження, а також інші негласні заходи без ордера з боку суду, дуже багато питань до іспанського правосуддя. По-друге: я знаю пана Віктора дуже багато років як професіонала високого рівня та чесну людюну. Бажаю щоб весь цей жах для нього та його сім'ї швидше закінчився і щоб винні в цьому беззаконні були покарані
Цитувати         
Аватар користувача
Це якись дурдом, а не слідство. Справедливість повинна перемогти, особливо в такий важкий час!
Цитувати         
Аватар користувача
Сподіваюсь, що іспанська Феміда схаменеться та визнає очевидні факти, а саме: невинуватість Віктора Муренко. Саме зараз, коли Україна бореться зі звіром, підтримка кожного українця за кордоном ще більш важлива. Не можна кидати за грати людину, яка допомагала та намагалась врятувати саме головне що є у нас українців- життя наших моряків. Він був відзначений керівництвом спецслужб України. Ну, як так можна за добрі справи намагатися ліпити " збройного короля"? Абсурд не має право перемагати. Віктора знаю особисто багато років як порядну людину, яка готова прийти на допомогу кожному. Бажаю якомога скоріше щоб цей жах скінчився, а Віктор та його родині могли жити повним життям.
Цитувати         
Аватар користувача
Захоплення українського судна «Фаїна» сомалійськими піратами стало подією, що отримала широкий розголос. Про це багато говорили та писали. Новини, інтернет форуми та соціальні мережі були переповнені пересудами і домислами. Проте, всі ці розмови були лише чиїмись думками, іноді думками повсякденно-побутовими, іноді думками журналістськими, іноді – політичними. Але думка залишається суб'єктивним фактором, як би її не називали. В цьому випадку, істина навіть не десь поряд. Але найстрашніша зброя, що іменується «слово» перетворила цю думку у встановлений факт. Людські життя, які – лише замисліться! – знаходилися у полоні піратів, люди, які проводили переговори, робили все можливе, щоб припинити цей жах, - все це стало «достеменно» відомо до найменших деталей споживачам перед комп’ютерами та телевізорами. Всі зненацька зрозуміли, «перейнялися» і тепер напевно знають, що значить бути полоненим серед відкритого моря, в оточенні озброєних людей, коли завтра може не наступити, а ти благополучно нагодуєш собою риб. І настільки всі «перейнялись», що негайно почали «розслідувати», щоб встановити: хто правий, хто винний, що і для кого перевозило те судно, скільки грошей там було «відмито», і навіть який наркотик приймали пірати. Звичайно, цап відбувайло знайшовся одразу ж. Кожному повісили його власний ярлик, кожному «прописали» власну лінію поведінки під час захоплення судна. І дивані критики, які володіють як мінімум ступеню доктора в галузі міжнародного морського права, одразу ж встановили істину по справі: зброя на судні була предметом купівлі-продажу між фізичними особами. Інформація про цю подію поглиналася в такій кількості, що скоро люди, які проявили героїзм, перетворилися на злочинців, а сам факт захоплення судна – в абсурдну симуляцію з метою підзаробити грошенят. Ось так… людям все одно, що саме вони споживають.
Цитувати         
Аватар користувача
Отже, було розкрито глобальний злочин мафіозного угрупування з України. Звичайно, встановлений був і головний антагоніст – Віктор Муренко. Але на цьому справу не закінчено. Розумієте, ті, хто вдома називаються диванними критиками, як правило виступають суддями і катами в структурах державних. І все це їх «повсякденно-побутове розслідування» вмить перетворилося у розслідування кримінальне. І ось, через багато років, ми спостерігаємо наступне: той самий Віктор Муренко, який приймав безпосередню участь в порятунку життів моряків, який виявив не аби яку відвагу та винахідливість, за що був нагороджений державою, став об’єктом репресії, злочинцем, головою української мафії, яка торгувала зброєю. Злочинцем, який відмиває брудні гроші. Виходить прямо якийсь злобний геній з голлівудських блокбастерів. Ось і все, пані та панове, завісу опущено, розходимося. Та чи не тхне від всього цього глобальною брехнею?
Чи можемо ми на секунду припустити, що знайшлася людина, яка має почуття морального боргу? Чи може бути таке, що серед шахових фігурок знайшлась та, яка пішла проти системи та не захотіла обирати чорний або білий квадрат? І матриця затаврувала цю людину «небажаним» елементом, за що миттєво позбавила її всього не лише у світі речей матеріальних, але й таких «банальних» складових, як можливість бачити рідних дітей, перекинутися для різноманіття парочкою слів з власною дружиною, та що вже там казати – свободи?!
Цитувати         
Аватар користувача
Ні, ніхто не намагається «відбілити» одну конкретну людину, зробити з нього святого чи мученика. Однак, оскільки ми звикли вважати, що живемо у демократичному світі, де панує свобода слова й кожен може вільно висловлюватися, використовуючи зброю масового знищення - «слово», так ми й висловимося. Адже кожен з нас в тій чи іншій мірі стикався з незаконним обмеженням власних прав, з несправедливістю. Так чому зараз із звичайної людини, яка – о неймовірно! – просто хотіла допомогти, проявила свою громадянську позицію, ми робимо монстра? Чому обов’язково необхідно бігати від крайності до крайності? Можливо, героєм він не був, але й мерзотником, який самоделегував собі повноваження держави з продажу зброї, він також не був. А «правосуддя» швиденько зібрало всі «докази». Так де ж тут правосуддя? Де подівся доступ до суду, при якому кожна сторона має бути почута? Де, матір вашу, захист прав людини?! Як вийшло так, що принцип презумпції невинуватості намагаються спотворити таким чином, що сенс його повністю нівелюється? Які методи та способи захисту своїх прав має обрати людина, коли їй пред’являють абсурдні підозри у вчиненні дій, які вона апріорі вчиняти не може? Жодна міжнародна конвенція або договір не передбачають методів і способів захисту прав під назвою «абсурдні». До того ж, в даній ситуації вину людини намагаються довести за допомогою недостовірних та недопустимих доказів. Виходить, що кожний громадянин України може вільно торгувати зброєю, а в кожному другому домі країни живуть мафіозі? Подібне розуміння ситуації і «правосуддя» навіть принизливим не назвеш. Це мерзенна ганьба не лише для конкретної людини, але й для суспільства, держави, і для всього світу в цілому. Так яке ж саме розслідування намагаються проводити правоохоронні органи? Яку істину по справі намагаються встановити? Кого і в чому саме намагаються звинуватити: людину, яка здійснила героїчний вчинок у тому, що він нібито продавав зброю, чи державу Україна, яка не в змозі контролювати свої «злочинні угрупування»? Отже, хто насправді знаходиться під слідством: людина, яка не має жодного відношення до державного апарату, не наділена повноваженнями представляти державу на міжнародній арені, і тим паче – торгувати зброєю? Чи іспанські правоохоронці мають настільки безмежну владу, що проводять слідство відносно держави Україна, її чиновників, «схем» відмивання грошей за допомогою фіктивних компаній та корупції? Виходить, при пред’явленні обвинувального вироку громадянину України, цей же вирок буде пред’явлений і самій державі? Так кого ми судимо? І за що?
Цитувати         
Аватар користувача
Всі ці питання, шановні читачі, є риторичними, оскільки ніхто не відповідатиме на них. Більше того: ані судді, ані правоохоронці, ані держава не візьмуть на себе відповідальність за ще одне зламане життя. А наш «антагоніст» Віктор Муренко, який має певну кількість «справжніх друзів», наділений природними та громадянськими правами, залишився один. Один у натовпі людей, які «щиро» цікавляться станом його здоров’я та справами побутовими. Один, без засобів до існування, і навіть не в рідній країні. Самотній, не заслуговуючий розуміння, непочутий. Не заслуговуючий ані краплини співчуття, милосердя, солідарності та права на справедливий суд. Не заслуговуючий правди.
Його життя виявилося не більше, ніж продуктом споживання. Але всім байдуже, всі забудуть про нього навіть, якщо хоч на хвильку замисляться над його становищем. Адже завтра буде новий день та нові продукти споживання. Ми створимо собі наступного антагоніста і зжеремо його. І так кожного дня, рік за роком, віками. Таке споживацтво буде тільки зростати, неначе ракові клітини, одного разу поглинувши нас самих.
А між тим, в своєму природному праві на життя ми всі рівні. Тільки під словом «життя» мається на увазі не фізичне існування тіла. Це слово означає душу. І ваша Душа може стати наступною.
Цитувати         
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930