Авторизація

» » Юридичний фронт протидії російській агресії в Україні

Юридичний фронт протидії російській агресії в Україні

14 липня 2022 року Національним інститутом стратегічних досліджень, Міжнародним інститутом "Актіо-Експерт" та українським відділенням Асоціації міжнародного права (ILA) була проведена онлайн конференція за участі правників-вчених та практиків з України, США, Великобританії, Казахстану, Естонії та Японії (всього 19 учасників).
Юридичний фронт протидії російській агресії в Україні

Порядок денний - «Обмеження майнових прав резидентів Російської Федерації та правові підстави вилучення активів на відбудову України». Це був вже другий «круглий стіл» з проблематики відшкодування збитків Україні, завданих російською агресією, та притягнення до відповідальності конкретних осіб за скоєні в Україні воєнні злочини. Попередній форум відбувся 24 червня поточного року.

На конференції українською стороною була висловлена велика вдячність урядам та народам США, Великої Британії, країн Євросоюзу і Японії за всебічну підтримку України у відсічі агресії Росії та надання прихисту мільйонам українських громадян. Однак було наголошено на необхідності консолідації дій відповідних інституцій та посиленні правових механізмів держав-союзників України задля забезпечення відшкодування збитків, заподіяних Росією нашій країні.

Впродовж декількох годин відбулась фахова дискусія з зазначеного питання. Український вчений, директор Центру дослідження воєнних злочинів при Інституті держави і права ім. Корецького Микола Сірий у своїй фундаментальній доповіді надав вичерпну інформацію про злодіяння та заподіяну російськими військами та їх найманцями майнову шкоду Україні станом на день конференції. Він, окрім іншого, акцентував увагу присутніх на необхідності формування на теренах країн антипутінської коаліції більш досконалих механізмів притягнення винних до відповідальності за воєнну агресію та воєнні злочини, привернув увагу іноземних колег до ініціативи Президента України В.Зеленського щодо підписання країнами-партнерами України багатосторонньої угоди і створення фонду, за допомогою якого, кожен, хто постраждав від дій Росії, зможе отримати компенсацію за всі збитки.

Доктор юридичних наук, професор, член Науково-консультативної ради Верховного Суду України Андрій Омельченко висвітлив питання функціонування національних механізмів компенсації шкоди та збитків та особливості використання міжнародних механізмів задля цього. Доповідачі Омельченко та Сірий висловили низку пропозицій щодо поліпшення дій зазначених механізмів.
Юридичний фронт протидії російській агресії в Україні

Професор Казухіро Накатані, керівник японського відділення Асоціації міжнародного права, у своїй доповіді навів можливі варіанти задіяння міжнародно-правових норм для конфіскації заморожених активів Центрального Банку Росії в інтересах України.

Вчений-практик зі США Майкл Шарф детально продемонстрував специфіку процедур, необхідних для притягнення до відповідальності осіб, котрі скоїли воєнні злочини.

Федеральний окружний суддя США Крістофер Бойко, висвітлюючи судову практику, особливо наголосив на необхідності ретельного підходу до збору та фіксації доказів воєнних злочинів для беззаперечного розгляду їх судами.

Марк Дотторе, Федеральний арбітражний виконавець США, поділився практичними міркуваннями щодо проблем стягнення боргів з юридичних та фізичних осіб.

Під час конференції було презентовано книгу професорів Цибуленко (Естонія) та Саяпіна (Казахстан ) The Use of force against Ukraine and International Law, котра нещодавно вийшла з друку. Автори книги, коментуючи її зміст, висловили ряд корисних міркувань в рамках розгляду питань учасниками конференції.

Очільниця профільного відділу Національного інституту стратегічних досліджень Оксана Маркеєва проінформувала про заходи, що вживаються органами державної влади по захисту національних інтересів у зазначеній царині, наголосила, що НІСД працює над виробленням пропозицій щодо підвищення ефективності діяльності відповідних державних структур.

На завершення форуму його учасники домовились про подальші контакти на двосторонній основі. Матеріали конференції аналізуються для подальшого використання відповідними фахівцями для подальшого захисту прав українських громадян та держави.

Петро Шатковський, українське відділення Асоціації міжнародного права, модератор конференції
(спеціально для Вектор ньюз)

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031