Авторизація

» » Фортеця Тягинь: Український обрій Північного Причорномор'я

Фортеця Тягинь: Український обрій Північного Причорномор'я

В археологічному музеї Інституту археології НАН України 16-го лютого відбулось урочисте відкриття виставки «Фортеця Тягинь» / «Лендарт і археологія: нова синергія через кордони».
Фортеця Тягинь: Український обрій Північного Причорномор'я

Виставка, з однієї сторони, присвячена дослідженням середньовічної фортеці Тягинь у Херсонській області, здійсненим Південною середньовічною експедицією Інституту археології НАН України, а з іншої сторони – сучасному мистецькому осмисленню і переосмисленню історичного ландшафту поблизу названої пам’ятки.
Фортеця Тягинь: Український обрій Північного Причорномор'я

Фортеця Тягинь, вельми ймовірно, була закладена за часів князя Вітовта і тривалий час була одним із південних форпостів Великого князівства Литовського, Руського і Жемойтського. Тому символічно, що день відкриття виставки припав на державне свято Литви - День відновлення Литовської держави.
Фортеця Тягинь: Український обрій Північного Причорномор'я

Перед науковцями і відвідувачами виставки із привітальними промовами виступили директор Інституту археології НАН України, член-кореспонднт НАН України Віктор Чабай, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, Віце-президент НАН України, академік НАН України Сергій Пирожков, керівник Культурного центру Україна-Литва Наталія Бімбірайте.

Великий інтерес проявлено до наукових доповідей: про археологічні дослідження фортеці Тягинь в 2016-2021 році розповіла керівник Південної середньовічної експедиції Інституту археології НАН України Світлана Біляєва, а про дослідження могильника ХІ століття Острів-Сухоліси на річці Рось – науковий співробітник Інституту археології НАН України Вячеслав Баранов.
Фортеця Тягинь: Український обрій Північного Причорномор'я

Виставка, що наочно ілюструє наявність давніх зв’язків між населенням територій, що нині знаходяться в межах України і Литовської Республіки, буде працювати в залах Археологічного музею до кінця поточного року.

Владислав Максимов,
віце-президент українського відділення Асоціації міжнародного права

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031