Авторизація

» » Чи може співачка Аліна «Какая Разніца» бути поза політикою?

Чи може співачка Аліна «Какая Разніца» бути поза політикою?

Давно нічого й ніде не говорила. Але зараз скажу. Про «поза політикою».

Почну з нового «Євробачення». І про веремію, яка зчинилася довкола співачки, яка потенційно може представляти там Україну. Якщо хтось не в темі, то я про Аліну Паш.
Чи може співачка Аліна «Какая Разніца» бути поза політикою?

Дозволю собі нагадати суть проблеми, процитувавши вже написане. Буквально днями Сергій Козлов, голова Асоціації судових репортерів України, засновник ГО "Центр викривачів корупції" писав у своєму блозі на «Цензорі»:

«…скандал виник після того, як в ЗМІ нагадали відразу про кілька речей: допис у Фейсбуці Аліни Паш від 12 серпня 2015 року, де вона відмітила геолокацію "Набережная Ялты", із зазначенням того, що "не любить пересадки у Москві" та які "чудові російські авіалінії", фотографія (згодом видалена) з Інстаграму співачки від 11 березня 2017 року, де вона "почувалась особливо" на Червоній площі у Москві на фоні Кремля, участь у 2018 році у московському фестивалі Bosco Fresh Fest, відео, де співачка "зізнається", що виступала на приватній вечірці (на весіллі) у знайомих. За вимогами конкурсу, такі дії як відвідини та виступи на території окупованого Криму заборонені для учасників Нацвідбору. Але для Аліни Паш чомусь роблять незрозумілі винятки, і це навіть незважаючи на той факт, що реп-ікона вже третій рік (з 30.08.2019) знаходиться, у компанії з Сергієм Шнуровим, Філіпом Кіркоровим та Іриною Аллегровою, на сайті "Миротворець" з красномовним дописом (далі мовою оригіналу): "Сознательное нарушение Государственной границы Украины с целью проникновения в захваченный российскими оккупантами Крым. Участие в попытках легализации оккупации АР Крым российскими захватчиками».
Чи може співачка Аліна «Какая Разніца» бути поза політикою?

Пригадали? Скажу одразу — я не великий знавець чи поціновувач сучасних музичних трендів і течій і вважаю найбільшими здобутками в цій царині Гімн України у виконанні Михайла Хоми, якого багато хто знає як Дзідзьо, і Різдвяні піснеспіви, які вже кількаріч поспіль виконують створювані Олександром Пономарьовим команди. Але ж тут не про мої вподобання, а про «Євробачення».

Отож, Аліна Паш. Вродлива, виразна, емоційна, вміє співати. І крапка? І досить?

І ось тут я категорично не можу погодитися з твердженням, що мистецтво поза політикою. Бо не годиться представляти Україну на міжнародній сцені людині із сумнівною репутацією. Скандал почався через те, що вродлива жінка й непогана виконавиця, спів якої має досить багато поціновувачів, відвідувала під час війни країну, що цю війну й почала.

І не просто відвідувала, а давала концерти, виступала, розважала…

А тут уже починається повний розгардіяш — у Москву літала й у Криму співала; літала — але не співала; не літала — їхала автобусом; не в Москву — а до дідька в зуби…

Згадаю давнє «чи він украв, чи в нього вкрали, але щось же там було». Отак і тут. Їздила чи літала, співала чи просто смаколиками місцевими ласувала, у Москві чи в Криму — якщо це не «Баба Яга в тилу врага», тобто не самовідданий розвідник на завданні, то яка потреба в цих поїздках? Про «підтримку українців, які залишилися в Криму» краще не говорити — дуже благеньке виправдання.

Та й реп Аліни Паш навряд можна вважати підтримкою тієї могутньої сили, без якої українсто будь-де, хоч у Криму, а хоч і в Канаді, припинить своє існування. Зате залишається питання, якого милого вродлива й талановита (подейкують і про це) перлася по копаному? Що вона в окупованому Криму забула? «Дєтішькам на молочішько» заробляла? Про чиєсь весілля читати просто смішно…

Так, я розумію все про ринки й про гроші. Ринки України, геть усі, включно з музичним, набагато менші за російські. І тут немає питань. Питання є зовсім до іншого. Чи має право представляти на міжнародному конкурсі Україну людина, яка не відчуває свого коріння, людина-манкурт? Людина, яка незалежно від таланту дозволяє сумніватися в тому, що вона й справді українка й що за українські інтереси, честь і гідність ладна вступити у боротьбу, бодай і в музичну?

Ось тут сумнозвісне й горезвісне «какая разніца» чудово стає на місце? Якщо ми згодні, що нас представлятиме Аліна Какая Разніца, то виходить, що нам теж «разніци» немає?

Я не буду тут рахувати загиблих, вдів і сиріт — не тут, не зараз і не так. Але… Але…

Зараз процитую одну думку.

«Людина, яка словами чи діями ставить під сумнів важливість української мови або територіальну цілісність України, зокрема, приналежність Криму – не може вважатися патріотом. З відкритих джерел, з повідомлень у ЗМІ відомо, що виконавиця Аліна Паш уже під час війни щонайменше двічі відвідувала Росію, публікувала в інстаграмі свої "патріотичні" фото на фоні Кремля, а також збиралася на гастролі в Росію та пояснювала це своїм "космополітизмом". Також Аліна Паш відвідувала окупований Крим і, за її власними свідченнями, літала туди через Москву – тобто незаконно. Цілком очевидно, що така людина не може представляти Україну на Євробаченні. Рішення "Суспільного" нас дивує. Надто зважаючи на те, що "Суспільне" має обстоювати інтереси суспільства й бути гідною альтернативою олігархічному ТБ. Як нам відомо, влада постійно недофінансовує "Суспільне", не бажаючи мати в Україні незалежного мовника. Чи не став вибір на "Суспільному" Аліни Паш наслідком фінансового тиску влади – питання відкрите», — так Громадський Рух «Відсіч» відповів на запит МІА Vector News.

І що тут можна заперечити? Під кожним словом пана Сергія Оснача, який формулював відповідь «Відсічі», підпишуся. Тільки останнє запитання перефразую — а чиїх вона буде, оця позбавлена пам’яті й почуття власної гідності Аліна Паш? Кому це треба? Чиїм коштом бенкет?

Хто я така, щоб висловлюватися про музику? Та я ж не про музику, я про політику. І про те, що політика будь-якої країни — це економіка, це мова, це мистецтво, це спорт, це охорона здоров’я, це освіта, це пенсії й допомоги. А у нас це ще й війна. Ні, війна у нас на першому місці. Сини, батьки, кохані, чоловіки гинуть за право Аліни Паш представити Україну на «Євробаченні» після відвідин Москви, Криму, чогось там іще? Дуже вже заплутана історія виходить…

І жінки гинуть. На фронті. Студентки й жінки елегантного віку. Співачки й лікарі, економісти й бібліотекарі. Мами, сестри, дружини, кохані… Вони за автомата — і на фронт. А Аліна Какая Разніца, цебто Паш, за торбочку для грошей — і на расєюшку-матушку, щоб «трохи баблєца збити». А потім на «Євробачення», бо ж має космополітичні погляди в купі з красою й талантом і тверде переконання, що мистецтво поза політикою. Ось тільки за її «погляди» хтось головою накладе…

Ну, хоче молодичка слави й оплесків, то це ж чудово! Тільки не на «Євробачення» їй їхати треба, а на Донбас.

Щоб перед воїнами виступити.

Щоб принести мистецтво й красу тим, хто кожної миті може загинути, захищаючи право пані Аліни бути «поза політикою». Чомусь мені здається, що під час війни, а у нас таки війна, «поза політикою» не буває нічого. І пісня, і міжнародні конкурси, і Олімпіада, і мова, і освіта — усе політика. Та й поза війною мова, освіта, охорона здоров’я, мистецтво завжди були політикою — так світ одвіку влаштований.

Іще про «Євробачення». А Михайло Хома Україну представити не може? Це як варіант. Дуже вже мене Гімн України у його виконанні вразив і зачудував. А не він, то хтось іще. Але ж той, хто по матушкє-расєє не шастає й ім’я українця не ганьбить. Дуже вже Аліна Паш химерний крок вигадала — спочатку зганьбити ім’я українця й ім’я Україна зневагою до законів і до здорового глузду, а потім десь українську честь захищати…

Ой, просто тьху! Захисниця тут зголосилася… Автомата в зуби — і на передову! Або хоч концерти для воїнів… Але ж оця молодичка, талановита й вродлива, честь захищати хоче тільки в Європі, тільки на «Євробаченні», тільки в Криму, тільки в Москві (але це неточно)…

Не треба Аліні на «Євробачення» — зганьбиться сама й Україну зганьбить. Не співами, а тим, що не кожен і второпає, звідки ця красунечка вигулькнула. Каже, що українка, але ж це неточно… А воно нам треба?

Наталія Коваль (Глоба), cпеціально для Vector News

P.S. Ось подумала: а чому ми гніваємося, коли чуємо від світу про стурбованість і занепокоєння? То це ще й Бога хвалити, що тільки так, бо тут і до повного нерозуміння й обурення недалеко, якщо люди, які нас представляють у світі, самі не знають, де були й що робили, та й узагалі «поза». Поза чим? Поза політикою? Чи поза совістю?Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031