Авторизація

» » З0 років контррозвідці СБУ

З0 років контррозвідці СБУ

27 грудня 2021 року, коли увага мешканців нашої держави більш прикута до проблем, повязаних з підготовкою до новорічних свят, контррозвідка СБУ перетнула 30-річний рубіж з дня свого створення.
З0 років контррозвідці СБУ

У своєму зверненні до контррозвідників Голова СБУ Іван Баканов з нагоди цієї події наголосив: «Вже 30 років ви чесно і віддано служите своїй країні, виконуючи надскладні завдання для її захисту... І саме сьогодні, коли вся країна протистоїть масовим проявам гібридної війни та шаленому тиску Російської Федерації, роль контррозвідки СБУ є визначальною..."

А результати роботи підрозділів контррозвідки, у тому числі військової, по протидії агресивній розвідувально-підривній діяльності спецорганів РФ проти України красномовні.

Так, з початку гібридної агресії Росії з 2014 року контррозвідники СБУ в різних регіонах України викрили та припинили діяльність понад 30 агентурних мереж російських спецслужб. Викрили та нейтралізували діяльність більше 20 кадрових російських розвідників котрі працювали в Україні під дипломатичним прикриттям, оголосили їх persona non grata, що унеможливлює їх використання аналогічним способом в інших країнах світу.
З0 років контррозвідці СБУ

За цей же час засуджено за держзраду та шпигунство понад 180 осіб. Контррозвідкою України знешкоджено понад 300 ворожих диверсійно-розвідувальних груп, 26 диверсантів захоплено при спробі знищити ряд важливих об'єктів критичної інфраструктури.

Доречно зазначити, що лінія протидії розвіддіяльності російських спецслужб по Україні та функціональні обов'язки контррозвідників були визначені відповідними таємними директивами першого Голови СБ України Є.Марчука та перших очільників контррозвідки Г.Федяєва, О.Скибінецького, О.Скипальського. Значна робота по нейтралізації зусиль спецорганів РФ на українському напрямі була проведена контррозвідкою в 90-ті роки, вона продовжувалась і надалі. Однак з огляду на стратегічне партнерство України і Росії результати такої роботи не оприлюднювались. Більшого обнародування фактів припинення недружніх, агресивних фактів розвідроботи росіян в Україні мали місце за президента В.Ющенко. Таємні операції Росії в Україні посилились і за роки президенства В.Януковича. Як не дивно, а Янукович давав санкції, наприклад, на захоплення "на гарячому" російського дипломата-розвідника чи проведення демаршів різними способами розвідорганам РФ навіть і у 2013 році.Однак картина на цьому театрі таємної війни кардинально змінилась у 2014 році...

Напередодні 2022 року відбулась зустріч керівництва Служби безпеки України, Департаменту контррозвідки СБУ та інших оперативних підрозділів служби з ветеранами контррозвідки, котрі свого часу очолювали її відповідні структури. Такого роду зустрічі, а в більших випадках індивідуальні, вже стали традицією для української контррозвідки.

В атмосфері невимушеності та доброзичливості відбувся багатогодинний діалог, що безперечно слугуватиме подальшим інтересам української спецслужби та її ветеранству.
З0 років контррозвідці СБУ

На фото: Керівники структур контррозвідки СБУ різних часів


Учасники зустрічі вшанували пам’ять колег, полеглих за незалежніть України.
Окрім багатьох актуальних питань, що потребують постійної професійної уваги, йшлося щодо якнайшвидшого схвалення законодавцями проекту Закону Україну про Службу безпеки України. Це дозволить більш повно законодавчно забезпечити та посилити національну контррозвідку.

Автору цих рядків на різних етапах підготовки та опрацювання згаданого законопроекту, спільно з фахівцями різних практик та сфер права, в тому числі з колегами Є.Марчуком, О. Скибінецьким, А.Беляєвим, О.Беловим довелось пропрацювати окремі його положеннями. Рахую, що у разі ухвалення цього Закону в частині положень, що регламентуватимуть діяльність контррозвідки, Україна отримає можливість мати більш потужну спецслужбу, що ефективно забезпечить захист ії національних інтересів у вкрай важливих сферах.

Петро Шатковський, ветеран контррозвідки СБУ, віце-президент Світового конгресу українських юристів

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31