Авторизація

» » В Україні народжується новий туристичний маршрут, маркований малими пластичними формами

В Україні народжується новий туристичний маршрут, маркований малими пластичними формами

У листопаді 2020 року Асоціація сільських, селищних рад та об'єднаних громад України у рамках програми «Культура +» отримала підтримку Українського культурного фонду в реалізації проекту «Розробка методології та пілотна імплементація маркування історичних атракцій в малих містах України. Ядро Острога – культурна інтервенція в минуле задля подорожі в майбутнє» (далі – «Ядро Острога»). Розпочалася кропітка робота по реалізації завдань, які мали досить амбітні цілі: промаркувати туристичний маршрут у м. Острог – партнер проекту та імплементувати розроблену методологію ще в 5 малих міст України.
В Україні народжується новий туристичний маршрут, маркований малими пластичними формами

Малі пластичні форми будуть нанесені на інтерактивну карту. До кожного об’єкту буде розроблений контент, з яким можна буде ознайомитися через QR-код.

- Як просуваються справи? На якому ви етапі? - запитали у керівниці проекту Наталії Ключник. - Все за робочим планом. Дуже цікавий проект виходить. Зібрано збалансовану команду. Велику роль відіграє команда з м. Острог. Вони ведучі в цьому проекті. Йдемо поетапно, як і планували: обрані локації, розроблені частина ескізів та виготовлено частину малих пластичних форм. Цікаво, що є перспектива до 25 фігур, які заплановано встановити у проекті додається ще 2. Бізнес відреагував. Ось вам «Культура +», яка вже зацікавила бізнес.
В Україні народжується новий туристичний маршрут, маркований малими пластичними формами

На фото: Наталія Ключник

Над проектом «Ядро Острога» (коротка назва) окрім м. Острог планувалось працювати лише з п’ятьма громадами, обраними на конкурсних засадах. Але кількість та якість поданих заявок змусила розширити коло учасників, які матимуть змогу навчитися розробляти та маркувати туристичні маршрути у межах своїх громад. Таким чином, в режимі вільного доступу до навчальної онлайн платформи, розробленої Асоціацією сільських, селищних рад та об'єднаних громад України, «вільні слухачі» мають змогу самостійно виконувати такі ж завдання, що й громади-переможці та отримувати on-line консультації спеціалістів. «Громади у процесі консультацій та спілкування наживо в платформі zoom із консультантами дещо змінили власну уяву про обрані локації, їх зацікавленість туристом. Створили портрет туриста, якого вони хочуть бачити та приймати у себе. Робота у команді допомагла виокремити найперспективніші та найпривабливіші для туристів особливості територій», – розповідає пані Наталія.

Отже, робота над проектом «Ядро Острога» триває. Із початком весни все ще не завершився тривалий період творчих розробок та дискусій. Цікавими будуть результати втілення в життя мрії мешканців міста Острог. Це окремі історії нематеріальної спадщини, які сформують новий потік туристів, стануть відправною точкою туристичних мандрівок Волинню та іншими містами, які матимуть такі ж пластині форми.

Втілення проекту в інших громадах
В рамках проекту «Ядро Острога» Асоціація сільських, селищних рад та об'єднаних громад України на освітній дистанційній платформі (http://dn.assogu.org.ua) реалізує частину проекту, пов’язану з розробкою нового туристичного маршруту, маркованого малими пластичними формами для 5 громад України з центрами в містах України: Володимир Волинський, Батурин, Броди, Кременець, Полонне. Сформована спільнота однодумців, які знають, люблять свої міста та села, дбають про їх розвиток та гостинно запрошують завітати туристів. На платформі вони разом з експертами створюють нові пропозиції для мешканців та гостей міст і сіл, розглядають, який новий бізнес може запрацювати завдяки цьому, обмінюються досвідом та знаннями, думками, обговорюють різні питання і вчаться один у одного.
В Україні народжується новий туристичний маршрут, маркований малими пластичними формами

Наталія Морозюк: « Ми використовуємо інструменти онлайн платформи для розробки конкретних продуктів»


Цей навчальний курс під назвою «Розробка іміджевого туристичного магніту у вигляді туристичного маршруту маркованого малими пластичними (скульптурними) формами з QR кодами» об’єднує 35 учасників. Він складається з 2 модулів:

1. «Все про маркування туристичних маршрутів» (теми: Типи туристів. Як скласти портрет свого туриста. Туристичний маршрут та алгоритм його розробки. Маркування (знакування) туристичного маршруту. Поняття туристичного продукту та його складові).

2. «Просування туристичного маршруту на українському та міжнародному ринках послуг» (теми: Ринок туристичних послуг в Україні та тенденції його розвитку. Заходи просування туристичного маршруту . Рекомендації щодо успішної реалізації туристичних маршрутів).

Наталія Морозюк, яка є автором та тьютором цього курсу розповіла, що "це не зовсім академічний курс, бо має елементи менторської підтримки у розробці конкретних продуктів. Курс складається з двох структурних частин: перша – громади розробляють маршрут та образ малої скульптурної форми, якою будуть його маркувати (за методологією, яка розробляється у проекті та апробовується у Острозі). Друга – заходи щодо його просування".

Спочатку групи визначають перелік цікавих для туриста локацій. Потім формують портрет туриста, кому буде цікаво ці локації. Наступний етап дуже відповідальний – це пошук ідеї, образу з нематеріальної спадщини, яка ідентифікуватиметься з містом. Тут багато спорів і обговорень. Залучаються не тільки краєзнавці і історики, але й представники культури, освіти і громадяни, які теж висловлюють свою думку через опитування. Для кожного міста розробляються образи, які з допомогою консультантів прив’язуються до локацій.

На сьогодні громади вже, крім визначення портрету свого туриста, вибрали усі туристичні локації свого міста, нанесли їх карту, розроблено контент для кожної локації, команди обрали 10-15, які планують промаркувати. Активно йде робота над образами малих скульптурних форм, які б відображали історію міста, були цікавими для туристів та впізнаваними як в Україні, так і світі. Команди-учасниці уточнюють місця та способи встановлення малих скульптурних форм. Також вже почалася робота над розробкою заходів щодо просуванням туристичних маршрутів.

В подальшому почнеться знайомство із учасниками навчання та з тим, що відбувається в громадах-учасницях в цьому процесі – як змінюється погляд лідерів громад на власні проекти туристичних маршрутів під впливом професійних тренерів.

Чому Острог? Яким буде майбутнє інтерактивного туристичного маршруту

Державний історико-культурний заповідник в місті Острог відомий ретельним підходом до підтримки іміджу культурного центру Волині. Про те, як Острог став центром та партнером проекту «Розробка методології маркування історичних атракцій в малих містах України. Культурна інтервенція в минуле заради подорожі в майбутнє», що проводиться Асоціацією сільських, селищних рад та об’єднаних громад України, розповів заступник директора Заповідника Андрій Брижук.
В Україні народжується новий туристичний маршрут, маркований малими пластичними формами


- Коли і як виникла ідея розробки в Острозі інтерактивного туристичного маршруту?
Наш заповідник успішно виконує функцію культурного центру Волині вже 105 років. Він заснований на базі музею в Замку князів Острозьких, який розпочав свою діяльність у 1905 році. Оскільки туризм є стратегічно важливою галуззю для Острозької міської територіальної громади, то підвищення туристичної привабливості, безперечно, належить до однієї з головних ліній діяльності самоврядування. Тобто розвиток туристичної галузі й підсилення іміджу громади є синергією влади та культурних операторів. Ідея маркування нематеріальної спадщини в місті не нова. Наприкінці 18 ст. під час поділів Польщі російські війська сприйняли Велику синагогу в Острозі за фортеці. Одне з гарматних ядер влучило в середину, але не спричинило шкоди, зависло, а потім опустилось на землю. У пам’ять про це чудо порятунку єврейська громада розмістило ядро, спустивши його на цепі зі стелі. Тобто вони промаркували й показали цю історію. Григорій Йосипович Аршинов, який займався відновленням синагоги, розповів цю історію для команди Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України. Ця екскурсія в серпні 2020 р. і є точкою відліку початку проекту.

- Відомо, що авторів проекту надихнули Вроцлавські гноми, які маркують вже не один, а безліч маршрутів. То що спільного концептуально матимуть малі пластичні форми Острогу та Вроцлава та чим вони відрізнятимуться?
Ми, як і Вроцлав, обрали антропоморфну форму, тобто таку, яка схожа на людей. У нашому випадку ми обрали образ, який об’єднує нематеріальну спадщину нашого міста. Таким образом стали представники племя «острогів» або «острожиків», за легендою від їхньої назви пішла назва нашого міста — Острог. Скульптури «острожиків» втілюють міські легенди, історичних діячів або професії, що існували в минулому. Так вони оживають і стають частиною сучасного міста.

- Наскільки цікавою саме для міста Острог була робота з громадами, які в рамках проекту приєдналися до розробки іміджевого туристичного продукту-туристичного магніту на своїх територіях?
Острозька громада в цьому проекті впроваджує пілотний проект із маркування малими формами туристичного продукту. Обрані громади йдуть тим же шляхом, що вже пройшли ми. Тобто інші займаються дослідженням матеріальної й нематеріальної спадщини своїх міст, картуванням, ревізією й обранням образу. Цей шлях ми вже пройшли, тобто команди можуть врахувати труднощі, з якими стикнулися ми. Також ми ділимося досвідом щодо визначення образу, технічних питань, взаємодії з бізнесом та інших, з якими ми стикаємося або які можемо вирішити спільно.

- Коли ми матимемо змогу показати втілені в життя пластичні форми в Острозі?
Наразі ми виготовили понад половину запланованих образів, тому маю сподівання, що до дня міста, 6 червня, ця частина буде представлена публіці. Нам цікаве їх сприйняття громадою та тест їх функціонування, Після такого етапу апробації буде встановлено наступна частина скульптур, промарковано їх Qr-кодами та представлено у квест.

Підготувала Ірина Омельченко

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930