Авторизація

» » Штрафи для пішоходів: коментар юриста

Штрафи для пішоходів: коментар юриста

На даний час значна кількість дорожньо-транспортних пригод відбуваються саме за вини пішоходів, які, грубо ігноруючи правила дорожнього руху, переходять вулиці у непередбачених для цього місцях, у тому числі й у стані сп’яніння. У багатьох випадках в умовах недостатньої видимості та у темну пору доби, водіям вкрай важко побачити пішоходів на узбіччі або на проїжджій частині. Внаслідок цього велика кількість ДТП за їх участю.
Штрафи для пішоходів: коментар юриста

Після прийняття Верховною Радою за основу в першому читанні проекту закону №2697 «Про внесення змін до статті 127 Кодеку України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності пішоходів за порушення правил дорожнього руху», пропонується підвищити штрафи для пішоходів з 51 гривні до 255 гривень, а якщо пішохід порушить ПДР у стані сп’яніння до 510 грн. Виключать і поняття попередження. А отже, пішоход порушник має сплатити штраф у тому числі і за невиконання інших правил дорожнього руху, передбачених ПДР.

Зокрема, відтепер п.4.4 обумовлює обов»язок для пішоходів - використовувати світлоповертальні елементи на зовнішньому одязі (стрічку, наклейку, жилет, тощо) у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості за для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

Проте будь-який новий механізм притягнення до адміністративної відповідальності пішоходів не передбачили.

Оскільки, порушнику-пішоходу попередженням обійтись вже не вдасться, то поліцейський має скласти постанову у справі про адміністративне правопорушення на місці. У разі, якщо порушення пішохода, спричинили створення аварійної обстановки поліцейський має скласти відносно нього протокол, як це передбачено Інструкцією з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі.

Так, відповідно до п. 2 ст.32 Закону України «Про національну поліцію» поліцейський має право вимагати в особи пред’явлення нею документів, що посвідчують особу, якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення.

Але у разі, якщо у особи не виявиться при собі документів, поліцейському потрібно буде витратити чимало часу, щоб встановити його особу.

З метою складення протоколу про адміністративне правопорушення або винесення постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності, в разі неможливості скласти їх на місці вчинення правопорушення, порушника може бути доставлено до відділку поліції. Адміністративне затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення у сфері порушень правил дорожнього руху належить до компетепнції органів внутрішніх справ (Національної поліції) і не може тривати не більш як три години.

Отже, підвищення рівня штрафів за порушення пішоходами правил дорожнього руху, спрямоване на посилення рівня індивідуальної відповідальності осіб, змешення чисельності ДТП за їх участю та покращення безпеку на автошляхах держави. Перспектива оплати штрафів пішоходами, має бути стимулюючим фактором для зменшення кількості порушень з їх сторони . Але в той же час, не впевнена що даний механізм притягнення до адміністративної відповідальності пішоходів набере широкого розмаху, адже, як я вже зазначала, щоб встановити особу порушників, яких величезна кількість серед пересічних громадян, працівники поліції мають докласти чимало зусиль та часу, тому скоріш за все це будуть поодинокі випадки.

Автор: Тетяна Даниленко, адвокат,
керівник ЮК «Сучасна Феміда»


Долучайтесь до нас у Facebook

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031