Авторизація

» » Як Life «розслідував убивство» Нємцова

Як Life «розслідував убивство» Нємцова

Як Life «розслідував убивство» НємцоваНа початку липня 2016 року група «Анонімний інтернаціонал» виставила на продаж масиви інформації, які належать керівництву й співробітникам російської мультимедійної служби Лайф, також відомої як Lifenews.

Кому і яким чином пощастило зламати iPhone і електронну пошту Арама Габрелянова і його підлеглих, нас не особливо зацікавило, але зате привернули увагу кілька листів, які розкривають особливості роботи журналістів-«викривачів» й інших творців світових сенсацій під російським соусом. Зокрема, було досить цікаво, як власник холдингу, який управляє не тільки сайтом Lifenews, але й однойменним каналом, газетою «Вісті», сайтом Super, радіостанцією «Російська служба новин» і деякими іншими ЗМІ, безпосередньо втручається не тільки в роботу журналістів, але й указує, як саме мають бути перероблені ті чи інші матеріали.

У лоті, виставленому «Анонімним інтернаціоналом», поки вільні для публічного перегляду лише деякі скриншоти, але й вони дають непоганий привід для міркувань.

Як Life «розслідував убивство» Нємцова


У першому листі, датованому 20 червня 2016 року, ведеться переписка з головним редактором телеканалу Lifenews Анатолієм Сулеймановим з приводу вже відомого нам німецького розвідника Вільгельма Дитля

Як бачимо, главред Lifenews вислав на затвердження Араму Ашотовичу кілька цитат Вільгельма, які мали подаватися як ексклюзив. Головною серед них була така фраза: «Я звернув особливу увагу на цю машину, це дуже цікаво. І ми маємо поставити собі це питання, у тому числі запитати про неї Київ». Але Араму Ашотовичу цього здалося замало, і він попросив підсилити «вдячну частину» Дитля.

Як Life «розслідував убивство» Нємцова


У результаті 22 червня в 14.45 на лайфі вийшла новина з уже цілком конкретним заголовком «Колишній розвідник ФРН упізнавав автомобіль СБУ на останньому відео з Нємцовим». Хоча навіть із самої новини зовсім не очевидно, що розвідник когось і десь упізнавав, але, як кажуть, слово начальника — закон...

У другому листі Сулейманов розповідає про подальші плани свого каналу по «розслідуванню вбивства Нємцова».

Як Life «розслідував убивство» Нємцова


Але ось що цікаво, реальне ж підґрунтя висловлювань Дитля ніхто на каналі й не збирався шукати, але ж як до «години Х» — «супервикриття кілерів СБУ» від Дитля, — так і після неї в інформаційному просторі теж відбувалося чимало дивних подій.

Почнемо хоча б із того, що ще за три дні до виступу Дитля, 11 червня 2016 року, на адресу української журналістки в Берліні, яка проводила розслідування загибелі Б.Нємцова, надійшов лист від німецької організації «Auswaertiges-NFB», у якому якийсь Уве Мюллер (Uwe Muller) звинуватив журналістку в наклепі на В.Дидтля й групу «Східний об'єктив». У.Мюллер також загрожував перешкодити діяльності української журналістки в Німеччині шляхом численних звернень на ім'я офіційного представника канцлера ФРН Штефана Зайберта зі скаргами.

Невеликий штрих до згаданої вище інформації: контентний аналіз матеріалів організації «Auswaertiges-NFB» (www.auswaertiges-nfb.de) чітко доводить популяризацію нею діяльності нацистських лідерів, зокрема, В.Канаріса й В.Шелленберга.

Ось тільки ані попереднє «зачищення» інформаційного поля від Уве Мюллера, ані сам виступ Дитля на конференції "Нам відомі вбивці Бориса Нємцова" не дало очікуваного ефекту інформаційної бомби.


Прес-конференція практично не викликала жодної зацікавленості в журналістському й експертному середовищі не тільки ФРН, але й усього світу. За наявним даними, серед телевізійних ЗМІ на заході були присутні кореспонденти російських телеканалів «Lifenews» і «5-й канал» (Санкт-Петербург), кореспондент російського інформаційного агентства «Sputnik», представник німецького телеканалу «Deutsche Welle» і шеф-редактор німецького щомісячного видання правоекстремістської спрямованості «Zuerst», а також ще кілька маловідомих журналістів.

Але навіть ті журналісти, які відзначили для себе цей виступ, підкреслили, що доповідач поводився непевно й мав некомпетентний вигляд з багатьох питань. Та й сам Дитль неодноразово підкреслював, що не є безпосереднім виконавцем цього розслідування. На окремі конкретні запитання журналістів В.Дитль не зміг дати відповідей і обіцяв поговорити з цього приводу нібито з «носіями» цієї інформації й пізніше проінформувати зацікавлених осіб. Згідно з коментарями В.Дитля, та прес-конференція була експериментальною, а група «Східний об'єктив» планувала опублікувати ще багато інших «цікавих матеріалів». Ось тільки минуло вже три тижні, але немає ані нових розслідувань, ані навіть нові дати нових прес-конференцій ніким не озвучуються. Не вважаючи, звичайно, інформаційних вкидів від Lifenews, про які ішлося вище.

Висновок напрошується сам собою: уся ця інформаційна пропаганда по «викриттю СБУ», організована російськими спецслужбами разом з підконтрольними медіаресурсами, банально провалилася. Більше того, «український слід» кілерів Нємцова виявився нецікавим не тільки для численних ЗМІ країни перебування Дитля, але навіть і для кореспондентів відомих російських телеканалів, акредитованих у Берліні.

Зате про самого В.Дитле з’являється все більше інформації, яка проливає світло на те, як і чому він міг бути завербований російськими спецслужбами. Річ утому, що, за інформацією швейцарських ЗМІ (статті в газетах «Зонтагсцайтунг» і «Бернерцайтунг»), В.Дитль є одним із фігурантів кримінальної справи, яка розслідується в Конфедерації по факту незаконного заволодіння сторонніми особами банківськими даними. Як відзначається, В.Дитль у 2014-2015 роках був співучасником афери, під час якої він одержав базу даних по вкладниках російського банку «Газпромбанк». Зокрема, у вересні 2014 року В.Дитль за 150 тис. євро одержав список з 7000 німецьких клієнтів філії російського банку «Газпром». Імовірно, це декому в Кремлі не сподобалося у свій час, а зараз просто довелося «замолювати» старі грішки.

Іван Правдін, "Вектор ньюз"

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031