Авторизація

» » Парадигма перемоги, або Євгеній Єнін у «Погляді Фазекоша»

Парадигма перемоги, або Євгеній Єнін у «Погляді Фазекоша»

10 червня 2020 року в Міністерстві закордонних справ України відбулася зустріч творчої групи відеопрограми "Погляд Фазекоша" з заступником Міністра закордонних справ України Євгенієм Єніним.
Парадигма перемоги, або Євгеній Єнін у «Погляді Фазекоша»

В 40-хвилинній розмові розглянули багато актуальних питань роботи МЗСУ, Генеральної прокуратури на переломних етапах новітньої історії України, конфлікт на Сході України, Мінські угоди, взяття в полон українських моряків росіянами в Керченській протоці, збиття малайзійського «Боїнга» на Донбасі тощо.

Одне з найбільш актуальних питань, яке турбує багатьох українців, прозвучало від імені ведучої Дарії Біловар, яка поцікавилась, наскільки швидко можуть бути відкриті кордони з ЄС. Адже на сьогодні вже відомо, що з 15 червня кордони Євросоюзу відкриваються для іноземців. Але українських громадян немає середи тих, кому дозволено безперешкодний в’їзд до тієї ж Греції. Інша країна Європи, Чорногорія – відкриває кордони для туристів зі 120 країн світу, але не для України. На думку Є.Єніна, державі дійсно не слід забувати про те, що вона має забезпечити право громадян на відпустку в літній період. Водночас в цьому аспекті є два головні моменти: це внутрішні рішення країн Євросоюзу та захист українців від негативного впливу пандемії. Адже кордони відкриваються не просто для усіх іноземців, а тих країн, які мають відповідні статистичні показники. Наприклад, та ж Чорногорія відкрила кордони лише для тих держав, рівень захворюваності в яких не перевищує 15 осіб на 100 тис населення. В Україні цей показник поки що значно вище. Врешті-решт, не хотілося б, щоб в гонитві за необхідністю відпочинку постраждалими виявились самі українські туристи, і як наслідок країна отримає черговий спалах пандемії, але вже у осінньо-зимовий період.

Значну увагу в інтерв’ю було акцентовано і на попередній роботі Євгенія Єніна, коли він працював заступником Генерального прокурора. На запитання Олексія Фазекоша про успішність реформи прокуратури, Є.Єнін наголосив, що будь-яка справжня реформа не може бути швидкою, та й не слід забувати про те, що за кожною реформою стоять конкретні люди. Наразі є певні недоопрацювання в системі реформування прокуратури, але прокуратура однозначно потребує «свіжої крові», тобто молодих, кваліфікованих, з нулевою толерантністю до корупції спеціалістів. Що ж стосується часу, коли реформу прокуратури можна буде вважати завершеною, і завершеною вдало, то про це можна буде говорити не раніше, аніж прокуратура стане повністю незалежною (віддаленою) – як від політики, так і від надмірного впливу громадськості, в тому числі і через ЗМІ. Тому що будь-які процесуальні дії не можуть відбуватись в режимі онлайн. В будь-якій демократичній країні прокурори (слідчі, детективи) коментують справи виключно після того, як справа передана до суду, а не під час її розслідування. Також, на думку Євгенія Єніна прокуратура рано чи пізно, але має стати вузькоспеціалізованою – адже не можна бути фахівцями одночасно у всьому. Незмінним трендом прокуратури має бути її сучасність – прозорість та діджиталізація процесів в прокуратурі дозволить вивести її роботи на новий рівень.
Парадигма перемоги, або Євгеній Єнін у «Погляді Фазекоша»

Дізнавшись про можливість інтерв’ю з Євгенієм Єніним, редактори порталу «Резонанс» попрохали Івана Правдіна переадресувати одне з питань. Зокрема, існує думка, що представники української влади взагалі не співпрацювали з італійським слідством у справі вбивства журналіста Андреа Рокеллі в Слов'янську в 2014 р. під час АТО, що стало причиною жорсткого покарання для екс-бійця Нацгвардії Віталія Марківа. Євгеній Єнін не погодився з такою тезою і як представник МЗС, і як колишній радник-посланник Посольства України в Італійській Республіці і як колишній працівник Генпрокуратури. Справа в тому, що не правильно вважати, що долею нашого бійця не опікувались на найвищому рівні. Суд над Марківим був на контролі і Генпрокуратури, і МЗС, і Президента України Володимира Зеленського, і навіть Папи Римського. Але крапку в цій справі може поставити виключно італійський суд. Єдине, в чому запевнив Є.Єнін українська сторона (і по лінії МЗС, і по лінії Офісу Генпрокурора) зараз намагаються надати максимум інформації (додаткові аргументи, що доводять невинуватість нашого громадянина) по цій справі до апеляційного суду, аби переглянути судовий вирок Марківу, який на думку багатьох правників-міжнародників є надзвичайно жорстоким. Мабуть, не в останню чергу і через однозначний вплив на цю справу з боку РФ. В будь-якому випадку в МЗС будуть максимально підтримувати нашого співвітчизника, який воював за Україну.

Що стосується справи про збиття малазійського лайнера над Донбасом, то тут слід зазначити, що заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін делегований Президентом саме на кураторство цієї справи (так само як і у справі про збитий літак в Ірані). А отже не дивно, що дипломат брав участь в міжвідомчій команді (ГПУ, МЗС, Мін’юст), яка узгоджувала з іншими державами формат притягнення до кримінальної відповідальності тих, хто збив літак МН17 над Донбасом. В «Погляді Фазекоша» Євгеній Єнін ще раз нагадав, як рухається ця справа і яка ймовірність покарання винуватих. Зокрема, заступник міністра закордонних справ розповів про два окремих напрямки діяльності в контексті збитого малайзійського Боїнга. За словами Є.Єніна, перший напрямок – кримінально-процесуальний. Буквально напередодні запису фільму (8 червня) нідерландський суд продовжив слухання щодо дій окремих громадян, причетних до збиття Боїнгу. Серед тих, кому повідомлено про підозру, три громадянина РФ і один громадянин України. «Ми знаємо, що цими особами список не обмежиться. Наші органи досудового розслідування під процесуальним керівництвом прокуратури йдуть вперед і згодом планують повідомити про підозри й іншим фігурантам. Ми впевнені, що підозри поширяться не лише на членів екіпажу ЗРК «Бук», тих, хто брав участь в цьому злочині, а й на тих, хто забезпечував їм політичне прикриття. Хочу зазначити, що ця робота ведеться не тільки українськими правоохоронцями. Йдеться про дії спільної слідчої групи за участю Нідерландів, Бельгії, Малайзії та Австралії», – сказав дипломат.

Другий напрямок діяльності міністерства закордонних справ, за словами Євгена Єніна, полягає в тому, що ситуація з Боїнгом є однією зі складових нашого позову в рамках Міжнародної Конвенції щодо протидії фінансуванню тероризму. В листопаді цього року російська сторона має подати свій контрмеморандум у цій справі і їй доведеться якимось чином пояснювати суду, як так сталося, що екіпаж російського ЗРК «Бук» було доставлено на територію українського Донбасу за сприяння аеромобільних підрозділів РФ. «Ми, безумовно, розраховуємо на встановлення справедливості в цьому питанні і притягненні російської сторони до міжнародно-правової відповідальності за порушення норм Конвенції щодо протидії фінансуванню тероризму», – зазначив Євгеній Єнін.

Не оминули у розмові з дипломатом і майбутнього консульської служби, що також є одним з профільних напрямів діяльності Євгенія Єніна. Адже не секрет, що у період 2014-2016 років багато консульських служб було скорочено. Але в умовах гібридної дипломатії, коли з антиукраїнською пропагандою слід боротись на всіх рівнях, Є.Єнін з приємністю відмітив, що Президент почув аргументи МЗС і погодився відновити чимало консульських служб, зокрема і у Марселі (Франція), місті, в якому російські дипломати інколи проявляють просто шалену активність стосовно популяризації ідей так званого «руського миру».

Грунтовно поспілкувались члени творчої групи з Є.Єніними і щодо врегулювання війни на Сході України. Висловивши ряд цікавих думок з цього питання, заступник міністра все ж наголосив, що головне – не просто досягти мир на Донбасі, а втримати його. І лише такий результат буде вважатись перемогою.

Іван Правдін

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Ноябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930