Авторизація

» » Кабінет міністрів ігнорує пам'ять нації

Кабінет міністрів ігнорує пам'ять нації

Кабінет міністрів ігнорує пам'ять націїНа тлі широкого обговорення гучних археологічних відкриттів у світі, український уряд скорочує фінансування Інституту археології НАНУ.

18 березня 2016 року співробітники Інституту археології НАН України й представники «Союзу археологів України» пікетували Кабінет Міністрів України у зв'язку зі складною ситуацією, у якій сьогодні опинилася археологічна наука. Мітинг відбувся під гаслом «Знищення археологічної науки = знищення історії України».

З 1 січня 2016 набув чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», згідно з яким загальне бюджетне фінансування наукової й науково-технічної діяльності передбачене в розмірі менше 0,5% валового внутрішнього продукту України.

Мітингувальники вийшли з лопатами, деякі тримають у руках фотографії найбільш видатних археологічних знахідок. На одному з плакатів написано: "Війну виграє той, хто поважає пам'ять. Археологія – пам'ять нації".

Кабінет міністрів ігнорує пам'ять нації


"Я займаюся археологічними пошуками все життя. Можу сказати, що так погано, як зараз, ще ніколи не було", — сказав один із учасників акції.

"Археологи розуміють, що Україна знаходиться зараз у скрутному стані, але й уряд має зрозуміти – не можна жити одним днем"


За заявою мітингувальників, сума недофінансування академії наук (а це 700 мільйонів гривень) не настільки велика, щоб Кабінет міністрів не міг виділити цих коштів. У результаті такої урядової оптимізації Інститут археології буде змушений звільнити 40 осіб при загальному штаті 150 працівників науки.

Кабінет міністрів ігнорує пам'ять нації


Інститут археології одержав в 2016 році фінансування на 40 % менше за потреби – "це спричиняє оптимізацію, інакше кажучи, скорочення штатних співробітників, урізування зарплат". Учасники акції відзначили також, що "Мінфін оперує цифрами, але не бачить, що за цифрами стоїть". Якщо ситуація не зміниться, сказав один із археологів, "країна залишиться без науки, а значить – без майбутнього".

Кабінет міністрів ігнорує пам'ять нації


Археологи вже виходили на акції протесту, пікетували адміністрацію президента, але жодної реакції це не викликало.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31