Авторизація

» » Темна сторона соціальних мереж. Боти як інструмент впливу

Темна сторона соціальних мереж. Боти як інструмент впливу

В наш час соціальні мережі займають одне з передових місць в людській діяльності. За даними аналітичних компаній, в середньому людина в Україні проводить в мережі від 4 до 6 годин на день. І ця цифра невпинно росте з кожним місяцем. Це обумовлено тим, що постійно збільшується кількість функцій та інформації, котра є «націленою» на користувача.
Темна сторона соціальних мереж. Боти як інструмент впливу

«Targeting» або «націлювання» - маркетинговий інструмент, котрий своїм функціоналом виділяє з глобальної мережі певну групу користувачів, відібрану за встановленими характеристиками і подає своїй цільовій аудиторії інформацію, яка може їх зацікавити.

В більшості випадків цей механізм використовується для реклами товарів або послуг. Банальним прикладом може слугувати ваше бажання придбати якусь річ в інтернеті. Перед покупкою більшість користувачів аналізують ціни та відгуки про той чи інший товар. Саме ця дія дає поштовх системі таргетингу запропонувати вам потрібний товар чи його аналоги в якості реклами при перегляді соціальних мереж.

Також, подібними функціями користуються боти. Це спеціальні програми, що автоматично виконують якісь дії через ті ж інтерфейси, що і користувач. Мають вони також іншу назву – «імітація людини в мережі». Їх можна розглядати в двох аспектах: позитивному та негативному. Перші онлайн боти були створені для полегшення життя людини в мережі (швидкий пошук новин за заданими параметрами), або ж для бізнесу (чат-боти, боти для інтернет-аукціонів).

Проте зараз, все частіше ботів використовують в досягненні власних та не завжди законних цілей. Фейкові акаунти, створені з метою пропаганди, дезінформації, компрометації, розпалювання суперечок в мережі на суспільні та політично важливі теми. За допомогою таких «штучних» користувачів, в мережі створюється ілюзія спільної думки багатьох людей.

Вони можуть бути як повністю, так і частково автоматичними. Зараз, в період гібридної війни між Україною та Росією, пропаганда та дезінформація з боку ворога займає одне з перших місць у спробах повалення політичного ладу в країні. Тому, єдиною протидією цим засобам є створення своєї, особистої думки, що є результатом аналізу та логічного мислення.

Бота в мережі можна знайти, не покладаючи для цього багато зусиль. Одними з найпоширеніших ознак бота є:
• Відсутність живих фотографій. Фото на сторінці може взагалі не бути, або це картинка з інтернету.
• Відсутність особистої інформації. Вона може бути заблокована самим ботом або містити пусті поля.
• Активність. Бот працює цілодобово, навіть вночі.
• Агресивність. Налаштування бота дозволяють негативно реагувати на пости, навіть не по темі.
• Коротка історія акаунта. Створюються навіть боти «на один день».

Сукупність цих ознак дають підстави вважати, що ви знайшли бота. В ідеалі вам потрібно поскаржитись на таку сторінку та внести її до чорного списку.

Не варто забувати той факт, що від надмірного використання соціальних мереж виникає залежність. Певним чином, боти та система таргетингу також впливають на формування залежності, тому приділяйте більше часу рідним, близьким та колегам, активно обговорюйте новини і майте свій погляд на речі.

Володимир Литвиненко,
спеціально для «Вектор Ньюз»

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930