Авторизація

» » Милованов, Мушак, Малюська — рахують всі… Рік математики в Україні

Милованов, Мушак, Малюська — рахують всі… Рік математики в Україні

Ви ж згодні, що жити в рік Свині чи в рік Пацюка, та й у рік Дракона якось сумно? Ну, принаймні, невесело. А ось у рік англійської мови – ого! Правда? І такий рік був, здається, у рік Свині, тобто в минулий. Ви ж у курсі — всюди англійські вікторини, на вулиці з дітьми граються англомовні аніматори, курси- курси-курси, у тому числі й безкоштовні – для сиріт, для літніх, для хворих у лікарнях… Книжки англійською – і адаптовані, і оригінальні, комікси, ігри. Призи, призи, призи за все… І не хочеш, то заговориш! Але це фантазія, щоб не сказати фантастика. Рік минув – англійська залишилася. Рівно там, де й була, — в Англії. Але не можна зупинятися на досягнутому, маємо рухатися вперед.
Милованов, Мушак, Малюська — рахують всі… Рік математики в Україні

І 2020 рік оголошений роком математики. Ні, навіть крутіше — навчальний рік 2020/2021 стане Роком математичної освіти в Україні. Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський.

Рахуватимемо всі!

Та й то правда, треба рахувати, а то вже дожилися: Міжнародна програма оцінювання освітніх досягнень учнів (PISA), яке провели у 2018 році, виявила невтішні результати — 36% 15-річних українських школярів не змогли продемонструвати базовий рівень знань.

Тим часом Кабінет Міністрів вирішив скористатися ситуацією на свій розсуд. Там же засідають хлопці й баришні, які то в Америках освіту здобували, то ще десь світами шастали, як руді миші в полі, а тепер позліталися/позбігалися/позлізалися/посповзалися в Україну, коли стало зрозуміленько так, що аж ясненько, — ніхто тут нічого не порахує, віднімай, діли, добувай корені – працюй на зменшення!

А якщо рахують всі, то чого б не порахувати й нам?

Ну, звісно, спочатку потрібні якісь базові цифри. То розживемося кількома.

Мінімальна пенсія за віком – 1 638 грн.,

Середня пенсія за віком — 3 082,98 грн.,

Допомога на дитину — 41 280 гривень. На виплат на три роки по 860 грн.

Міграція, кажуть, трудова збільшується. Та да! А що робити, як уже й курятини купити не можна?

Але важко живеться всім. Он чули ж, що мінікастрюлька освіти Ганюня Новосад казала, що ніяк не може дозволити собі дитини на свою мінікастрюльську зарплатню. Треба збільшувати! Бо так і залишиться міністиратка чужих дітей і батьків до кондрашки доводить. Хоча… Овва! За грудень бідося одержала 138 412 грн. А це означає, що Ганна Новосад, не маючи ані досвіду, ані освіти, одержала заробітної плати 84,5 мінімальні пенсії. Або 161 мамсько-дитячу допомогу. Або майже 45 середніх пенсій.

А Мустафушку Наєма всі пам’ятають? Не обрали хлопчика ні до якої ради, то він на інше хлібне місце прилаштувався. Тепер наглядає за «Укроборонпромом». Ну, звісно, не за «спасибі», а за 310 тис грн на місяць. А дружбанчик його, Наємський улюбленець тобто, улюбленець багатеньких тітоньок, які йому всі гуртом елітні столичні квартири купують, Сірожка Лещенко, раніше которий був наче журналістом, тепер на передньому краю боротьби з чимось – одержує 588 000 гривень. За місяць. А робочих днів у нього щонайбільше три, а частіше два (теж на місяць). Фаховість, мабуть, цінується Сірожкина. Фахівець у залізничному господарстві. І вобще фахівець. Мабуть.

Так, щось ми відволіклися від математичних вправ, які цього року належить виконувати. Тож повернімося негайно!

Одна Сірожкина місячна зарплата 588 000 гривень становить:
588 000 : 1638 = 359 (мінімальних пенсій);
588 000 : 3082,98 = 191 (середня пенсія);
588 000 : 41 280 = понад 14 повних виплат на народження дитини.
О, підрахунки! Щоб же не скучно вам було й щоб ви не нудилися, порахуйте, виходячи із майже злиденних заробіточків інших посадовців. А тут і табличка порівняльна є, щоб цифри не шукати!
Милованов, Мушак, Малюська — рахують всі… Рік математики в Україні

Тимоша Милованов, який визнає себе дебілом, грошей отримує, наче розумний. Порахуйте Тимошку в пенсіонерах, у дітях, у операціях, у підручниках…

Льоша Мушак зовсім берега пустився. Носиться з ідеєю, як ото курка з яйцем, як дурень із писаною торбою… Каже, що порахував (бодай йому всі цифри на дурненну голову попадали), що гроші з пенсійного фонду треба не пенсіонерам платити, а віддати в економіку країни. Соромаюсь спитати, це хто ж їх прихватизує? Пенсія моя кого тіштиме? От, і каже чийсь син і чийсь онук Льоха, що пенсії непотрібні – нехай діти самі своїх батьків до смерті доглядають…

Може, втоплять? Чи із скелі скинуть? Пауза…

А як у кого дітей не було? А як хтось передчасно дитину втратив? А як чиясь дитина загинула на фронті, замість розумного й годованого мордатого Льошика Мушака? Із тими пенсіонерами що робитимуть? Роздаватимуть цианід? Але, звісно, не всі пенсіонери виздихнуть. Оно 177 571 гривень на місяць здалися замалою пенсією, і суд вирішив цю пенсію перерахувати і збільшити. Рука руку справно миє: суд підвищує пенсію екс-судді Верховного суду Аллі Лесько. А чого б ні? Це мінімалка стає вироком, а суддівська пенсія дає зовсім інші можливості.

Жартун Малюська у нас! Ото вже! Його шкарпетки й черевики увесь світ бачив, коли міністр юстиції в кабінеті на столі для нарад із ногами сидів у позі лотоса. То йому гроші за що платяться? Правда, 226 тисяч на місяць на фоні панів Смілянського чи Коболєва здаються копійчаним знущанням, але ж є й мінімальна пенсія… І якщо середня зарплата, яка мало не щодня зростає, є чимось віртуально-фантастичним, то мінімальна пенсія й мінімальна зарплата, які вперто на місці стоять, цілком реальні. Але жити на них не можна.

Порахуємо? Ну, рік же математики.

Канефрон (це легенько нирки підшаманити) — 271,41 грн упаковка, котрих требе три, а краще шість. Здається, мінімальної пенсії вже немає.

Нейромідін в ампулах, десять ампул — курс лікування такий — 851 грн. І ще додавайте шприців на 50 гривень. А тоді поміркуйте, хто колотиме…

Мілдронат, капсули, — 349,76 грн. Після інфарктів і інсультів; щоб запобігти інфарктам і інсультам; при перевтомах, після операцій, при виснаженні… Але теж би дві упаковочки не завадили, та й курс варто повторювати…

Порахували? І це так, нічого особливого. І без дітей. І без серйозних станів. Чек переглянути хочете?

І, як кажуть, понеслось! Зубна паста, мило, шампунь, крем для обличчя, крем для рук, засоби для миття посуду, засоби для прання, засоби для прибирання, сухі серветки, вологі серветки… Ага, комірне, зв’язок, бодай якийсь одяг-взуття-всякі дрібниці…

У кого віднімати? Що і як поділити?

Як одне яблуко поділити на тиждень? Одну капустину поділити набагато легше! Люди купують по три цибулини й по дві морквини, по п’ять, або по сім, або по десять картоплин. Міркують, чи не краще замінити сметану із жирністю 10% молоком із жирністю 3,6%...

Ділимо, ділимо, ділимо… А хтось примножує, примножує, примножує…

А оце вирішили землю продати. Щоб, звісно, людям жилося краще. Якщо, за Конституцією, земля належить народу, а я народ, то виходить, що земля належить мені. Так же? То чого мене не спитали, чи хочу я свою землю продавати? А кого спитали? Малюську, Мушку (тьху, Мушака) і Милованова, милоту чиюсь, але ж не нашу?

Так ось почали рік математики в Україні. Люди, давайте вже самі порахуємо, хто і що нам вигідно, а хто нехай під три чорти топає, звідки й приперся.

Порахували вони – наші зарплати, наші пенсії, наших діток, наших песиків уже… Може, час братися до власних підрахунків і до власної математики? А то все фонд такий, фонд сякий…

Пропоную конкретно: час щось толкове робити!

Наталія Коваль, спеціально для Vector News

P.S. Летіло стадо гусей, а назустріч один гусак. Вітається чемно, бо досвідчений: «Здрастуйте, сто гусей». Відповідають із зграї: «Ні, гусаче, нас не сто. Але якби нас було ще стільки, скільки вже є, та ще півстільки, та ще чверть стільки, та якби ти полетів із нами, то лише тоді було б нас сто». То скільки гусей летіло? Дав би Бог тільки такі задачки рахувати й успішно вирішувати. А тим часом хоч гусей порахуйте, а то все пенсії та ліки…

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31