Авторизація

» » Безпека використання месенджерів: як уберегтися від зловмисників

Безпека використання месенджерів: як уберегтися від зловмисників

Не дарма ХХІ століття називають часом розвитку інформаційних технологій. Замість кнопкових телефонів з’явились смартфони, заводи масового виробництва почали використовувати роботизовані механізми, а штучний інтелект тільки починає свій розвиток. Також неабиякої популярності отримала мережа Інтернет.
Безпека використання месенджерів: як уберегтися від зловмисників

Хоч і офіційною датою створення Інтернету вважається 22 жовтня 1969 року, проте саме зараз він отримав максимальний розголос і мільярди користувачів по всьому світу. Це дало поштовх створювати нові сервіси, соціальні мережі та месенджери для більш зручного використання всесвітнього павутиння.

У зв`язку з цим, всі сили кидаються на створення цифрової безпеки, тієї незалежної і незламної структури, яка дасть змогу «юзерам» вільно користуватись мережею, не думаючи про віруси та інші шкідливі програмні забезпечення.

Особливу увагу маємо приділити месенджерам та їх безпечним користуванням. Антон Розенберг, колишній заступник технічного директора Telegram заявив, що жоден месенджер не може гарантувати 100% захисту даних, бо всі вони працюють на смартфонах, в яких можуть бути свої уразливості. Умовно безпечними месенджерами нині є Signal і WhatsApp.

Поспілкувавшись з експертами в галузі ІТ та комп’ютерних технологій, нам вдалося виокремити декілька порад для користувачів месенджерами:
1. Питання безпеки починається під час реєстрації в самому месенджері. Використовуйте нікнейм, котрий не буде схожий з вашими реальними даними.
2. Коли вас, або ви хочете додати нового користувача для обміну інформацією, давайте свій номер телефону тільки знайомим, або тим, кому довіряєте. Іншим, для знаходження вас в месенджері, достатньо нікнейму.
3. Увімкніть двофакторну аутентифікацію. Це слугує додатковим бар’єром проти зловмисників.
4. Оновлюйте програмне забезпечення гаджету, з якого працюєте в месенджерах та самої програми. Періодичне оновлення протоколів захисту зменшує ризик захоплення ваших даних.
5. Не залишати пристрій увімкненим без нагляду. Налаштуйте режим сну для автоматичного блокування під час бездіяльності.
6. Не заходити в свій профіль з інших пристроїв. Якщо це неможливо, після закінчення роботи коректно вийдіть з вашого облікового запису.
7. Використовуйте надійний пароль. Бажано, щоб паролі не повторювались з іншими вашими профілями.
8. Не зберігати паролі та інші особисті дані на телефоні або іншому пристрої.
9. При надходженні повідомлень з незрозумілою тематикою від невідомих людей, блокувати користувача. Це може бути спам або вірус.
10. Налаштуйте приватність повідомлень.

Це базові поради, котрі зможуть убезпечити вас від викрадення ваших даних або самого профілю. Тому якщо вам і вашим близьким важливі приватність та безпека, дотримання цих правил є обов’язковим для застосування. Тож всім безпечного спілкування в мережі!

Володимир Литвиненко,
спеціально для «Вектор ньюз»

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930