Авторизація

» » «Державний тероризм» Кремля: реальність чи ілюзія?

«Державний тероризм» Кремля: реальність чи ілюзія?

«Державний тероризм» Кремля: реальність чи ілюзія?Центр дослідження Росії, обравши для обговорення на черговій конференції актуальну тему «Тероризм у внутрішній та зовнішній політиці Росії», вкотре продемонстрував, що, маючи статус громадської і позапартійної організації, успішно бере участь у підготовці креативних управлінських рішень.

Для участі у заході, який відбувся 29 листопада в Дипломатичній Академії України імені Геннадія Удовенка, були запрошені відомі експерти, знані політологи, високоповажні ветерани дипломатичної служби, представники державних органів України. Серед них – Надзвичайні і Повноважні Посли України Борис Базилевський, Юрій Костенко, Сергій Пирожков, який зараз працює Віце-президентом Національної академії наук України, Олександр Самарський, Павло Султанський, Ігор Турянський, ветерани українських спецслужб, генерали Олександр Скіпальський і Григорій Омельченко, фахівці Національного інституту стратегічних досліджень, Центру воєнної політики та політики безпеки, Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, представники засобів масової інформації та інші зацікавлені особи.
«Державний тероризм» Кремля: реальність чи ілюзія?

Модерував на конференції президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар.

З вітальним словом виступив керівник Центру дослідження Росії, міністр закордонних справ України (2007-2009) Володимир Огризко. Він дав загальну оцінку запропонованого порядку денного і підкреслив, що метою обговорення питань має стати розробка рекомендацій щодо можливих кроків України щодо політики Російської Федерації на двосторонньому, регіональному і глобальному рівнях.
«Державний тероризм» Кремля: реальність чи ілюзія?

На тему «Невибірковий масовий терор, фізичне знищення опонентів у Росії та за кордоном як інструменти російської внутрішньої та зовнішньої політики» виступив ветеран Служби зовнішньої розвідки України, генерал-лейтенант у відставці Олександр Христенко. Спираючись на Женевську декларацію про тероризм 1987 року, на прикладах традиційного використання Кремлем незаконних методів насильства, він показав цілковиту обґрунтованість визнання сучасної політики російського керівництва «державним тероризмом». Як наголосив Олександр Христенко, знищуючи за кордоном своїх опонентів, лідери Росії намагаються продемонструвати «могутність» держави своїм співгромадянам, зміцнюючи внутрішню диктатуру, з одного боку, й кидаючи виклик демократичному світові, з іншого. «Кремль вже «грає» не «м’язами», а життями людей, яких вважає своїми ворогами, а ворог має бути знищений», – зауважує Христенко.
«Державний тероризм» Кремля: реальність чи ілюзія?

Заступник директора з міжнародних питань Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь розкрив тему «Ведення неоголошених воєн, створення і підтримка парамілітарних утворень як форми міжнародного тероризму».

Насиченим багатьма цікавими фактами був виступ Надзвичайного і Повноважного Посланника, члена правління МГО «Міжнародна антитерористична Єдність» Олега Бая на тему «Кібертероризм та інформаційна війна у російській зовнішній політиці».

Чи не найбільше зацікавив присутніх фаховий виступ Дипломатичного радника СБ України, Надзвичайного і Повноважного Посла Валерія Гребенюка «Сучасне міжнародне законодавство у сфері тероризму: нагальна потреба переосмислення в контексті протидії Росії».

Змістовна і професійна дискусія навколо висвітлених спікерами тем, завдяки досвідченому модератору проходила жваво, часом нагадуючи «мозковий штурм».

З матеріалами конференції, а також рекомендаціями за її підсумками читачі «Вектор Ньюз» зможуть ознайомитися після їх опрацювання.

Борис Дніпров


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031