Авторизація

» » Прийняття закону про АНБ у нинішньому вигляді призведе до паралічу сектору безпеки, - експерт

Прийняття закону про АНБ у нинішньому вигляді призведе до паралічу сектору безпеки, - експерт

Прийняття закону про АНБ у нинішньому вигляді призведе до паралічу сектору безпеки, - експерт

На днях в мережі інтернет в якості ініціативи окремих депутатів ВРУ з’явився проект Закону України «Про Агентство національної безпеки України», текст якого викликав неоднозначні оцінки у тих, хто ознайомився з проектом.

Прийняття закону про АНБ у нинішньому вигляді призведе до паралічу сектору безпеки, - експертРедакція МІА «Вектор ньюз» звернулась за коментарем щодо цього питання до партнера Адвокатського об‘єднання «Актіо», свого часу - першого заступника Голови СБУ, заступника Секретаря РНБОУ та Глави Секретаріату Президента України Петра Шатковського.

Ось, що він сказав:
- Так, бачив цей документ. Аналізуючи його зміст, зазначу, що на сьогодні цей проект можна сміливо називати антиконституційною законодавчою ініціативою. Так, норми цього законопроекту, що містять посилання на «Агентство», не відповідають ані Конституції України, ані рамковому Закону України «Про національну безпеку України», що визначають понятійний апарат у сфері національної безпеки та власне назву української спецслужби.

Свого часу, в 1992 році, законодавець, створюючи Службу безпеки України, вилучив з її назви та з функцій і завдань всеосяжний термін «Національна». Одразу після набуття незалежності Україною та відсутністю в державі нині ефективних контролюючих, регуляторних та інших інституцій, Службі національної безпеки України приходилось займатися багатьма питаннями не зовсім притаманними як для спецслужби. Однак нині очевидно, що повертатися до таких засад недоцільно. Взагалі бачення авторів цієї конструкції «Агентства» просто паралізує функціонування вкрай важливого сектору безпеки України на довгий час. Не тільки здивування викликає, наприклад, законодавча пропозиція лишити права функціональних підрозділів Центрального управління «Агентства» на проведення контррозвідувальних, оперативно-розшукових та оперативно-технічних заходів...

Відповідні структури ЦУ СБУ раніш і нині автономно чи спільно з профільними підрозділами регіональних органів чи підрозділами військової контррозвідки реалізовують найбільш складні операції, координують ті чи інші заходи. А з точки зору законопроектної техніки - законопроект «Про Агентство національної безпеки» не витримує ніякої критики.
Прийняття закону про АНБ у нинішньому вигляді призведе до паралічу сектору безпеки, - експерт

Дивує дещо інше. Ця ініціатива з‘ явилась одразу після презентації проекту Закону України «Про Службу безпеки України». Як відомо громадськості , декілька тижнів тому в Інституті стратегічних досліджень України експертному товариству України Головою СБУ І.Бакановим були представлені основні положення проекту Закону, що дозволить реформувати вітчизняну спецслужбу до вимог сьогодення. На цьому форумі відбувся конструктивний діалог фахівців у сфері національної безпеки, законопроект збагатився слушними пропозиціями. Про це читач більш детально може побачити на сайтах СБУ та Інституту. На цьому робота над законопроектом не завершилась, а продовжилась в Офісі Президента України із залученням представників інших спецслужб, правоохоронних органів України, вчених-практиків, незалежних експертів.

Як ветеран різних безпекових структур України, опрацьовуючи зміст проекту Закону про СБУ, упевнений, що у разі його прийняття Верховною Радою України, українське суспільство матиме сучасний надійний орган по забезпеченню його інтересів у сфері безпеки, співробітники спецслужби, особливо контррозвідки - ефективний інструмент для виконання завдань та достойний соціальний захист. А міжнародні партнери - потужного союзника у протидії загрозам та викликам людству
.

Розмову записав Сергій Козлов

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031