Авторизація

» » Кремль фінансує українських сепаратистів – розслідування «Bild» (Частина III)

Кремль фінансує українських сепаратистів – розслідування «Bild» (Частина III)

Кремль фінансує українських сепаратистів – розслідування «Bild» (Частина III)Ексклюзивний репортаж газети «Bild» про фінансування Кремлем сепаратистських «народних республік» на Донбасі, систематичне втручання Росії у внутрішні справи України й викриття справжніх намірів Путіна.

(Закінчення. Першу й другу частини репортажу читайте тут: «Кремль фінансує українських сепаратистів – Москва розщедрюється на мільярди (Частина І)» і тут: «…Частина ІІ».


Джерела коштів для східної України


Залишається відкритим питання, де саме щомісяця беруться багато мільйонів євро в рублях на зарплати і яким шляхом вони потрапляють на територію «народних республік». Це питання хвилює також українські спецслужби. Вони, зокрема, прагнуть зупинити потік готівки, призначеної 30 000 бойовикам, із яких близько 17 000 – російські найманці.

Журналіст «Більд» зустрівся в Києві з високопоставленим співробітником українських спецслужб і одержав унікальну можливість ознайомитися з їхніми даними з цього питання.

Згідно з цими даними, практично весь цивільний держбюджет територій, які відпали, формується за рахунок коштів на «гуманітарну допомогу» з Росії. Ці джерела фінансування координуються урядом Росії.

Кремль фінансує українських сепаратистів – розслідування «Bild» (Частина III)

2000 російських рублів у банкнотах по 100 і 500 рублів. Фотографію вислав «Більд» один із жителів Луганська, які спілкувалися з «Бильд»


За даними «Більд», у Росії й насправді є Міжвідомча комісія з надання гуманітарної підтримки постраждалим територіям південно-східних районів Донецької й Луганської областей, заснована 14 грудня 2014 р.

Комісія, створена при Міністерстві економічного розвитку Російської Федерації, засідає таємно – на відміну від іншої, також недавно створеної «Кримської комісії» (Комісії з питань соціально-економічного розвитку Республіки Крим і Севастополя, заснованої 15 жовтня 2015 р. – прим. ред.).

Через три з половиною місяці після створення комісії почалися виплати зарплат у російських рублях у всіх «постраждалих районах» на південному сході України.

Фінансування антиукраїнських збройних сил на Донбасі


За даними спецслужб, гроші для «терористів» (як їх називають в Україні), або «об'єднаних збройних сил Новоросії» (як їх називають на окупованих територіях), надходять із двох головних джерел.

По-перше, від «неурядових фондів» Російської Федерації, які, як зрозуміло з детального аналізу, дуже близькі до уряду в Москві.
По-друге, від колишніх українських політиків і олігархів, які після падіння проросійського Президента України Віктора Януковича сховалися в Росії й зараз сприяють дестабілізації ситуації в Україні.

«Окремі особи або організації містять ті чи інші збройні формування». Координація й наповнення грошових потоків на окупованій території східної України здійснюється Кремлем або російськими спецслужбами.

Кремль фінансує українських сепаратистів – розслідування «Bild» (Частина III)

Російські танки з екіпажами «Об'єднаних збройних сил «Новоросії», «ЛНР», жовтень 2015 року. Фото: Грэм Филипс, Youtube


Нова влада також не заперечує вирішального впливу Росії на держбюджети постраждалих територій. Як сказав впливовий «парламентарій ДНР» Олександр Ходаковський в інтерв'ю одній російській газеті, джерелом 70 % бюджету «республіки» є «фінансова допомога» Росії.

Реальні цифри мають ще більш показовий вигляд. Журналіст «Більд» розмовляв зі співробітницею міськради 77-тисячного міста Стаханов на окупованій території Луганської області.
Чиновниця повідала, що тільки 5-7 % міського бюджету становлять податкові надходження й «республіканські» кошти. У грудні 2015 року близько 90 % з наявних у ньому рублів були «імпортовані ззовні». Вона могла тільки припустити, що місту виділили російські гроші.

Так надходять гроші на Донбас


Для переміщення коштів на український Донбас Кремль використовує переважно банки в грузинському регіоні Абхазія, окупованому Росією в 2008 році. Як повідомляє українська розвідслужба, розгорнута там банківська система має структури для виведення з російського держбюджету й інших джерел мільярдів рублів і для їх перерозподілу.

Проте, поряд з онлайн-переказами, гроші на окуповану територію Східної України доставляються майже винятково готівкою. Роботу закритих банків у Донецькому й Луганському регіонах Росія дотепер не відновила.

Кремль фінансує українських сепаратистів – розслідування «Bild» (Частина III)

«Банк ДНР» рекламує послугу поповнення рахунку в комп'ютерній грі «World of Tanks» за допомогою системи онлайн-платежів «Webmoney». Нормальні банківські операції проводити неможливо


Близько 7 мільйонів 50-, 100- і 500-карбованцевих банкнот необхідно щомісяця на заробітну плату, виплату якої взяла на себе Росія. Шлях цих грошей спецслужбам України багато в чому відомий. П'ять тонн банкнот не постачаються з «гумконвоєм», які прибувають на окуповану територію приблизно кожні два тижні. Останній використовується переважно з пропагандистською метою. Крім того, українські митники одержали дозвіл проводити огляд вантажів.

Замість цього використовують посилено охоронювані поїзди, які (звичайно, порушуючи українське законодавство) раз на місяць прибувають в Україну з тоннами банкнот і монет. Вони доставляють не тільки зарплати для цивільних і військових, але й тонни боєприпасів й іншого військового спорядження.

За даними української сторони, гроші прибувають на три основні залізничні станції – Суходольск, Дебальцеве й Іловайськ (Див. нижче план-схему – прим. перекладача). Тут вони перевантажуються на автотранспорт і під посиленим конвоєм розвозяться містами й селами окупованого Донбасу. На місцях видача готівки одержувачам здійснюється як у банках, так і в державних установах або в націоналізованих структурах.

Кремль фінансує українських сепаратистів – розслідування «Bild» (Частина III)


Є незаперечні докази, що такі поїзди на контрольованій Кремлем російській залізниці справді існують і що вони використовуються й для перевезення боєприпасів. У квітні 2015 року проросійські ополченці опублікували фотографію, де вони сфотографовані на станції Суходольск. На задньому плані добре видно вагони російської залізничної компанії, заповнені ящиками з боєприпасами.

Кремль фінансує українських сепаратистів – розслідування «Bild» (Частина III)

Найманці на станції Суходольск у східній Україні. За ними – поїзд російської державної залізничної компанії, повністю завантажений боєприпасами. Фото: Twitterevergreen_dn


Росія витрачає на зарплати в Україні близько одного мільярда євро на рік


За підрахунками «Більд», на виплату зарплат бюджетникам і пенсій на окупованій території України Росія має виділяти близько 79 мільйонів євро щомісяця.

При цьому «Більд» посилається на офіційні документи двох «народних республік» і дані індивідуальної звітності про заробітну плату в різних сферах зайнятості.

Тільки на пенсії 653 000 пенсіонерам на окупованій території Донецької області й 425 791 пенсіонерам Луганської області Росія витрачає 2 418 378 168 рублів (трохи більше 30 мільйонів євро) щомісяця (Див. таблицю – прим. перекладача).

Кремль фінансує українських сепаратистів – розслідування «Bild» (Частина III)


Особливо дорого обходяться Росії понад 30 000 російських і українських бойовиків, які служать «народним республікам» або своїм заступникам. Якщо вчитель в «республіці» заробляє на місяць близько 50 євро, «солдат», залежно від рангу, одержує від 90 до 465 євро, що в 9 разів більше.

Такі витрати майже в один мільярд євро порівнянні з річним національним бюджетом таких країн, як Вірменія або Молдова. Це навіть за умови, що Росія фінансуватиме тільки заробітну плату в переважно націоналізованому держсекторі й індивідуальні соціальні виплати, такі як пенсії.

Це відповідає 0,6% щорічних витрат російського державного бюджету.

Проте ці витрати, найвірогідніше, становлять лише частину російських сумарних витрат на підтримку окупованих територій на сході України. Фінансування поставок газу, бензину, нафти й продовольства, гуманітарних вантажів і боєприпасів для продовження війни проти України також має сягати декількох сотень мільйонів євро на рік.

Обман міжнародного співтовариства

Деталі фінансування Росією «сепаратистських територій» у східній Україні, досліджені газетою «Більд», викривають справжніі наміри уряду президента Путіна у двох аспектах.

По-перше, вони є доказом постійного серйозного порушення територіального суверенітету України й свідчать про тісний взаємозв'язок самопроголошених «народних республік» з Російською Федерацією. Цей взаємозв'язок полягає в повній фінансовій залежності конфліктної зони Східної України від Москви.

По-друге, очевидно, що путінська Росія анітрохи не зацікавлена в реалізації Мінської угоди, яка підписана у вересні 2014 року й передбачає повернення в середньостроковій перспективі окупованих територій під контроль України. Навпаки, політика Росії, найімовірніше, спрямована на довгострокову стабілізацію ситуації в невизнаних на міжнародному рівні утвореннях – Донецькій й Луганській «народних республіках», а також на стабілізацію їхнього статус-кво.

Кремль фінансує українських сепаратистів – розслідування «Bild» (Частина III)

Володимир Путін править найбільшою країною на Землі. При цьому з 2008 року Росія анексувала кілька територій, деякі – із застосуванням сили. Фото: DPA фото-альянс


Якщо підсумувати, то коли Володимир Путін у квітні 2014 року назвав окуповані території «Новоросією», це було не просто «передбаченням». Якщо пильно вивчити соціальну ситуацію в «повсталих регіонах», то найточнішою їхньою характеристикою буде колонія, яку створила й повністю утримує Москва.

Переклад з німецької мови Петра Миронова

Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031