Авторизація

» » Ре-візія історії: російська історична пропаганда та Україна

Ре-візія історії: російська історична пропаганда та Україна

22 жовтня 2019 року в Києві, в залі інформаційного агентства «Укрінформ» відбулася презентація дослідження, а в результаті, книги «Ре-візія історії: російська історична пропаганда та Україна». Вона містить аналіз ключових наративів російської історичної пропаганди щодо України та відповідь на них українських істориків.
Ре-візія історії: російська історична пропаганда та Україна

Експерти Громадського Об’єднання «Інтерньюз-Україна» дослідили головні аспекти російської пропаганди, поширені в російському та українському сегментах інтернету. В цілому, аналітики компанії Singularex дослідили понад 850 тисяч постів в «ВКонтакте» та 16 тисяч постів із Фейсбуку в період з 1 січня 2016 року до 1 квітня 2019 року включно.
Ре-візія історії: російська історична пропаганда та Україна

Книга представляє собою виокремлення основних вкидань російської сторони в бік України:
• «Україна – це невдала тінь Росії»
• «Україна – це штучний проект Заходу»
• «Крим, Донбас і південний схід України – це Росія»
• «СРСР – потужна імперія, Сталін - герой»
• «Усі українські націоналісти були фашистами»
• «Україна забула про перемогу над нацизмом»

Саме за цими меседжами українські історики давали відповіді. Складалась вона з двох частин: аналізу учасників проекту «LikБез. Історичний фронт» та інтерв’ю з Ярославом Грицаком, професором Українського католицького університету та одним з найвідоміших українських істориків.
Ре-візія історії: російська історична пропаганда та Україна

«У російському дискурсі немає історії росіян як громадян сучасної Росії. Немає історії народів Росії. Немає історії відносин народів Росії з росіянами. Немає хронотопу (часопростору) Росії як держави і країни. Це особливість імперського дискурсу: ніде немає логічних чи зрозумілих меж. Натомість «Історія України» – це історія культурного шару сучасної української держави», - зазначив на прес-конференції Кирило Галушко, старший науковий співробітник Інституту історії України НАНУ.

Загалом, ця книга становить практичну цінність для українського народу, так як це видання в доступному форматі подає інформацію про недалекоглядність російської пропаганди і на основі затверджених фактів спростовує всі міфи та «зомбування» з боку російської сторони.


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31