Авторизація

» » Таємна дипломатія: що ховалося за візитом Бориса Гризлова?

Таємна дипломатія: що ховалося за візитом Бориса Гризлова?

Таємна дипломатія: що ховалося за візитом Бориса Гризлова?Бліц-візит у Київ новопризначеного представника Росії в тристоронній контактній групі по врегулюванню ситуації на Донбасі Б.Гризлова залишив більше питань, ніж відповідей. А якщо бути до кінця відвертими, то в сухому залишку — тільки питання, без жодної відповіді. Навряд чи дуже загальні й очевидні характеристики експертів-політологів нібито «чергового прояву гібридної дипломатії», які в ці дні заполонили вітчизняний медіа-простір, можна вважати адекватною оцінкою відвідування Києва особою з близького оточення російського президента. Зовсім не на такі коментарі чекає українське суспільство. Але як би хто не ставився до цього факту, це видатна подія в історії україно-російського протистояння.

Експерти МІА "Вектор ньюз" із Української асоціації зовнішньої політики спочатку утримувалися від коментарів із приводу загадкового візиту Б.Гризлова, сподіваючись на одержання хоча б формального офіційного повідомлення. На жаль, вони не одержали нічого, крім непереконливих запевнень представника МЗС України середньої ланки про те, що візит не є двостороннім і зв'язаний винятково з роботою тристоронньої контактної групи. Відверто кажучи, цього зовсім недостатньо для правильного розуміння зовнішньополітичної лінії держави.

Дипломатії, і насамперед дипломатії високого рівня, завжди властивий елемент конфіденційності. Це особливо актуально, коли йдеться про дипломатичні контакти в період військових конфліктів. Але запропонована владою "гра в мовчанку" не влаштовує українських громадян, які виснажені війною й тому особливо нервово реагують на такі візити. Така позиція офіційного Києва є по суті своїй контрпродуктивною, адже відкриває широке поле для різного роду інсинуацій, здогадів, конспірологічних прогнозів, суперечливих коментарів і обвинувачень на адресу влади в штучному створенні інформаційного вакууму. На думку експертів, українське зовнішньополітичне відомство (МЗС України) просто зобов'язане надати суспільству офіційну інформацію про причини й мету раптової появи в Україні високого представника держави-агресора, про коло переговорників Б.Гризлова в Києві, а також протокольне повідомлення про підсумки його візиту. Час таємних переговорів давно минув.

Дискусіям, які сьогодні розвернулися у вітчизняному експертному середовищі з приводу візиту-фантома, мабуть, не вистачає конструктивної основи й необхідного мінімуму офіційної інформації. Разом з тим, не можна не зауважити, що виявлена Києвом готовність прийняти кремлівського емісара — крок у правильному напрямку. Істотне підвищення рівня участі Росії в тристоронній контактній групі, а також приїзд нового представника саме в Київ не можна не розцінювати як де-факто визнання Росією свого статусу сторони конфлікту на Сході України.

На жаль, ситуація з візитом до Києва російського представника в цей надзвичайно складний період дає підстави для висновку, що рівень взаєморозуміння між владою й громадянським суспільством усе ще недостатній. Досить часто влада не вважає за потрібне пояснювати суспільству свої зовнішньополітичні кроки, а потім і суспільство не завжди розуміє дії влади. Навряд чи такий стан речей улаштовує офіційний Київ, але, очевидно, йому поки не потрібні ані помічники, ані порадники...

Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031