Авторизація

» » Енциклопедія міжнародного права: українська перлина в світовій науковій традиції

Енциклопедія міжнародного права: українська перлина в світовій науковій традиції

Енциклопедія міжнародного права: українська перлина в світовій науковій традиції8 жовтня 2019 року в Києві, в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України відбулася презентація Енциклопедії міжнародного права у трьох томах.

У заході взяли участь перший заступник Голови Верховної Ради України Стефанчук Р.О., віце-президент Національної академії наук України академік Пирожков С.І., директор згаданого інституту академік Шемшученко Ю.С., народні депутати, вчені українських вишів, котрі працювали над створенням Енциклопедії.

Енциклопедія міжнародного права: українська перлина в світовій науковій традиціїУ цьому унікальному виданні, окрім особливостей природи міжнародного права, змісту основних його понять і категорій, вміщено статті про міжнародні договори, конвенції, декларації та інші документи, учасником яких є Україна або які становлять для неї інтерес. Подана інформація про міжнародні організації, спеціалізовані органи та установи ООН, а також висвітлена міжнародно-правова діяльність України, у т.ч. у історичній ретроспективі.

Енциклопедія міжнародного права: українська перлина в світовій науковій традиціїСпеціально для "Вектор ньюз" ексклюзивний коментар надав один з авторів ряду статей, що увійшли до цього збірника, партнер АО "АКТІО", віце-президент Українського відділення Асоціації міжнародного права, директор Міжнародного інституту «Актіо-Експерт» Владислав Максимов:

- На День юриста в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України відбулась, без перебільшення, знакова подія юридичного життя країни: було офіційно презентовано Енциклопедію міжнародного права у трьох томах. Тішить, що саме українські юристи-міжнародники змогли задумати, виплекати і врешті-решт видати першу в усій Східній Європі і на всьому пострадянському просторі фундаментальну науково-практичну колективну працю такого спрямування і такого рівня. Над Енциклопедією кілька років працював великий колектив авторів, натхненником якого був завідувач відділу міжнародного права та порівняльного правознавства Інституту, жива легенда вітчизняної науки міжнародного права, професор Володимир Наумович Денисов. В Енциклопедії представлено історію міжнародного права, знайдено місце для персоналій науковців (від «батьків» міжнародного права до наших сучасників), по алфавітним полицям дбайливо розставлено галузі, інститути, документи, події, факти, явища із міжнародно-правової тематики. Видання, що презентоване, безумовно, є явищем як у науці міжнародного права (і не лише у вітчизняній науці міжнародного права), так і у європейській енциклопедичній традиції. Але, прикро дивує, що у нинішній геополітичній ситуації, в час, коли триває російська збройна агресія проти України, коли застосування міжнародного права є вкрай актуальним для самого існування України, в цей час за рахунок держави профінансовано було лише близько трьох сотень примірників кожного із трьох томів видання. Попри це, авторський колектив видання дійсно зробив свою справу на славу: професійно, достойно, компетентно.
Енциклопедія міжнародного права: українська перлина в світовій науковій традиції

Енциклопедія міжнародного права: українська перлина в світовій науковій традиції


Матеріал підготував
Петро Шатковський,
член Українського відділення Асоціації міжнародного права


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930