Авторизація

» » Захист правників найвищого рівня: у відповідності до міжнародних стандартів

Захист правників найвищого рівня: у відповідності до міжнародних стандартів

29 вересня 2019 року стало визначним днем у формуванні нової надзвичайно потужної Асоціації захисту прав правників України. До лав членів Правління Асоціації приєднався колишній голова КСУ Станіслав Шевчук.
Захист правників найвищого рівня: у відповідності до міжнародних стандартів

Голова Правління Асоціації, голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош відмітив, що участь одного з найвідоміших українських конституціоналістів серйозно посилить науковий потенціал організації.

Під час особистої зустрічі в Києві в Столичному Офісі Асоціації захисту прав правників Олексій Фазекош та Станіслав Шевчук обговорили загальні вектори розвитку Асоціації, дійшли згоди у питанні актуальності захисту прав правників на усіх рівнях, погодили кроки у напрямі механізмів та способів відновлення порушених прав.
Захист правників найвищого рівня: у відповідності до міжнародних стандартів

Прикметно, що і сам Станіслав Шевчук безпосередньо стикнувся з порушенням своїх професійних прав. Своє незаконне звільнення він зараз оскаржує в судовому порядку.
Захист правників найвищого рівня: у відповідності до міжнародних стандартів

Асоціація захисту прав правників виcтупила з відкритим зверненням з цього приводу.

Відкрите звернення
Асоціації захисту прав правників України


м. Київ 29.09.2019


Всеукраїнська громадська організація "Асоціація захисту прав правників" є всеукраїнською громадською неприбутковою організацією, яка створена на засадах професійної належності та об'єднує правників України для сприяння розвитку та зміцненню інституту права в Україні, підвищення рівня правової допомоги та утвердження правової держави, належного захисту професійних прав та гарантій діяльності юристів.

Асоціація захисту прав правників України з перших днів свого заснування займає активну позицію у сфері захисту прав громадян та розбудови держави, піднімає актуальні теми для обговорення у професійному середовищі, проводить моніторинг поточного стану правової системи в Україні та перспектив і напрямків її реформування, готова активно співпрацювати у цих напрямках з усіма державними органами України задля досягнення спільної мети.

Наразі Асоціація захисту прав правників занепокоєна млявістю та політичною заангажованістю у судових справах щодо поновлення Станіслава Шевчука на посаді судді Конституційного Суду України, а також на посаді Голови Конституційного Суду України.

Станіслав Шевчук є одним із найкращих українських конституціоналістів, відомий ґрунтовними працями з проблем конституціоналізму та прав людини, був суддею ad hoс Європейського суду з прав людини. Після конституційних змін у 2016 році остаточно було визначено, що лише самі конституційні судді вирішують питання власної дисциплінарної відповідальності, включно із звільненням з посади. Це є стандартом незалежності органів конституційної юстиції, оскільки не можуть політичні органи вирішувати питання відповідальності конституційних суддів. Інакший стан речей буде атакою на незалежність суддів та самої конституційної юстиції.

У 2019 році проти Станіслава Шевчука незаконно ініціювали дисциплінарну процедуру, в якій порушили питання начебто про неналежне виконання ним функцій голови Суду із застосуванням юридичної конструкції § 13.1 Регламенту КС, «істотного дисциплінарного проступку, грубого чи систематичного нехтування своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді». Така процедура застосовується щодо звичайного конституційного судді.

Однак для звільнення голови КС у силу положень § 19 Регламенту КС необхідна особиста заява самого голови. Такої заяви як голова КС Станіслав Шевчук не подавав. Тому спочатку на своєму засіданні 14 травня КС висловив пану Шевчуку недовіру як голові, але такий акт не породжував жодних юридичних наслідків. В той же день, без ініціювання окремої процедури щодо притягнення до відповідальності Станіслава Шевчука як судді (а не голови КС), керуючись наявним висновком постійної комісії з питань регламенту та етики Суду, було ухвалено рішення про зміщення його з посади судді. Цей випадок став унікальним парадоксом конституційної демократії, жертвою якої, на жаль, став один із провідних українських конституціоналістів Станіслав Шевчук.

Члени Асоціації захисту прав правників, абсолютна більшість фахівців в галузі права наголошують на наступному.

Ознайомившись з юридичними обставинами звільнення Станіслава Шевчука з посади голови КСУ, вважаємо їх безпідставними, а саме звільнення - незаконним!

Вимагаємо негайного поновлення Шевчука С.В. на посаді голови Конституційного Суду України шляхом ухвалення законного та справедливого судового рішення!

Наша країна має на конкретному прикладі довести, що в Україні панує Сила Закону, а не Закон Сили, і що Україна є справжньою Правовою Державою!

Голова Правління
Асоціації Захисту Прав Правників,
Олексій Фазекош

Захист правників найвищого рівня: у відповідності до міжнародних стандартів

Захист правників найвищого рівня: у відповідності до міжнародних стандартів


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031