Авторизація

» » Президент дав завдання СБУ здолати корупцію: місія здійсненна?

Президент дав завдання СБУ здолати корупцію: місія здійсненна?

Президент України Володимир Зеленський дав завдання СБУ здолати корупцію в країні. Про це сьогодні, 3 червня, на брифінгу заявив тимчасово виконуючий обов’язки Голови Служби безпеки України Іван Баканов.
Президент дав завдання СБУ здолати корупцію: місія здійсненна?

"Перше наше завдання – це здолати корупцію, яку Президент вважає основною бідою України, оскільки саме вона не дає можливості справедливо розподіляти основні соціальні блага, такі як справедливість і безпека", – заявив Баканов. "Більше не буде ніяких "кришувальників", ніяких "смотрящих" ні за якими бізнесами і тіньовими оборудками. Завдання Служби ‒ вивести тіньовий бізнес із тіні. Тому що саме він є кормовою базою для корупції", – наголосив Перший заступник Голови СБУ.

За його словами Служба не буде взагалі оглядатися ні на які прізвища, буде діяти рішучо і впевнено, виключно у межах і у спосіб, що передбачений законом. "СБУ потрібно налагодити ефективні комунікації з суспільством, з журналістами. Тому хочу запросити всіх журналістів-викривачів до співпраці", – зазначив Іван Баканов. "Якщо у вас є матеріали щодо злочинів, які ви розслідуєте, будь ласка, звертайтеся до Служби безпеки України. Ми будемо їх опрацьовувати та інформувати суспільство, у тому числі і за допомогою ЗМІ, про стан таких розслідувань", – підкреслив він.

В цьому аспекті цікавою є думка Петра Шатковського, генерал-полковника запасу, першого заступника Голови СБУ свого часу, який зазначив наступне: "СБУ, зокрема, її Главк "К" та інші відповідні підрозділи, на сьогодні мають в наявності найбільш потужні оперативні та оперативно-технічні можливості, налагоджену міжнародну взаємодію з-поміж усіх правоохоронних структур України для попередження, викриття та припинення корупції та інших злочинів, що завдають надзвичайну шкоду інтересам держави та її громадянам. Надзвичайно суттєвим елементом в цьому є підтримка зусиль Служби громадянським суспільством, особливо її найбільш активною частиною - журналістським корпусом, як наголосив щойно призачений очільник СБУ І.Баканов. Водночас від небайдужих громадян, як би вони себе не позиціонували, потрібна об‘єктивна інформація, а від спецслужби - належне реагування на неї та забезпечення безпеки, а то й життя тих осіб, хто не побоявся її надати".

В свою чергу глава держави дав очільнику СБУ лише 2 тижні, щоб з’явились перші результати, що, без перебільшення є дуже важкою місією. Також В.Зеленський наголосив, що працівники СБУ повинні довести, що вони не лише фахівці, а й порядні люди. Тому важливо, щоб вони працювали на Україну – незалежно від прізвища Президента. «Є великий запит на справедливість. Ми маємо показати суспільству, що СБУ справді працює. Хочеться, щоб увесь світ бачив, що ми почали з чистого аркуша будувати Україну», – зауважив глава держави.

«СБУ зробить усе можливе для того, щоб виконати ваші доручення якомога швидше», – зазначив т. в. о. голови СБУ.

Водночас, вже зрозуміло, що якщо І.Баканов продемонструє свою ефективність на цій посаді, з великою ймовірністю, Зеленський попросить Раду призначити його повноцінним Головою Служби. Відсутність оперативного досвіду для Баканова в цьому аспекті не буде занадто негативним чинником, оскільки він вибудовуватиме лише загальну стратегію щодо тих чи інших операцій, але водночас йому не слід забувати, що уся політична відповідальність за будь-який недоречний крок лягатиме виключно на нього. При цьому на користь Баканова говорить те, що він, принаймні, юрист. Тож, на відміну від, наприклад, Ю.Луценка, розбирається в базових речах. Це вселяє надію, що, як мінімум, він буде розуміти, що підписує. І які наслідки матиме підписаний ним документ і для країни, і для нього особисто.

Ще один важливий нюанс - успішність дій І.Баканова на 70-80% залежить від того, допомогатимуть чи не дуже йому на всіх рівнях всередині самої Служби. Мова не йде про відкритий саботаж, а саме про підтримку, бо досвід Баканову доведеться набирати в шаленому ритмі. І без правильних векторів розвитку тут просто не обійтись. З великою долею вірогідності можна припустити, що принаймні на рівні радників у Баканова не буде проблем, хоча б з огляду на той факт, що він - людина з найближчого оточення Президента і користується його повною довірою.

Прикметно, що і сам Баканов бажає якнайшвидше здобути довіру всередині Системи, але без панібратства і кумівства. Зокрема, про це свідчать такі його слова на брифінгу: "Будь-яка реформа в першу чергу стосується людей. Навіть якщо брати СБУ, то реформу СБУ, в тому числі, ми повинні починати з інвестицій в людей, в їхнє навчання. Оскільки хтось згадував про кібербезпеку... На сьогоднішній день в Україні не так багато фахівців, які б могли у повному обсязі справлятися з цими викликами. Люди повинні не думати про те, де їм взяти гроші на хліб насущний. Вони повинні мати, з точки зору матеріально-технічного забезпечення все, для того щоб працювати на державу, а не на якесь кришування якихось бізнесів. Тому, з одного боку, ми повинні вкладатися в людей, пи повинні підняти статус роботи у СБУ на новий рівень. Люди повинні хотіти служити у СБУ, служити Україні, а не якимось приватним інтересам. А з іншого боку – необхідно перезавантажити кадровий склад у тому числі і кадровий склад СБУ".

Зі свого боку і сам Володимир Зеленський розуміє, що довіра Президента до очільника СБУ - це добре, але головне зараз: повернути довіру народу до СБУ. «Ми зараз говоримо не про наші особисті взаємини, а про дуже серйозну відповідальність перед народом України. Ти – виконувач обов’язків голови СБУ. Я дуже хочу, щоб не тільки я поважав тебе як товариша, а щоб тебе поважав народ України. У нас дуже мало часу, щоб провести перезавантаження СБУ», – підкреслив Президент у сьогоднішній розмові з очільником СБУ.

Наскільки це вдасться Івану Баканову - буде видно вже зовсім скоро.

Сергій Козлов
редактор "Вектор ньюз"

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031