Авторизація

» » Розвідувальне товариство Євросоюзу: нові горизонти

Розвідувальне товариство Євросоюзу: нові горизонти

5 березня 2019 року Президент Франції Е.Макрон відкрив перше дводенне засідання нещодавно створеної Колегії європейської розвідки - особливого органу, який дозволить високопоставленим співробітникам спецслужб обмінюватися досвідом і обговорювати загальну стратегію.
Розвідувальне товариство Євросоюзу: нові горизонти
Юридичний статус нової організації буде визначений в кінці березня на конференції в Іспанії, проте вже зараз до Парижа прибули представники розвідувальних служб з близько 30 європейських країн. Спецслужби Великобританії, незважаючи на майбутній вихід країни з Європейського союзу, також беруть участь у засіданні Колегії. Саме вони організували перший круглий стіл у Парижі на тему «Роль розвідки в прийнятті політичних рішень». Повний список учасників Колегії, як і результати першого дня засідання не оприлюднюються.

У своєму виступі французький президент зазначив, що Колегія має стати місцем розвитку дипломатичних зв’язків, обміну думками та діалогу для представників європейських спецслужб, а також для академічного світу та наукових досліджень. При цьому безпосередня діяльність розвідувальних служб європейських країн залишається національною прерогативою.

За наявною інформацією, під час таких конференцій, які проводитимуться чотири рази на рік, представники спецслужб не будуть обмінюватися особливо чутливими відомостями. У Єлисейському палаці зазначають, що спецслужби часто не готові ділитися між собою даними, які стосуються, зокрема, контррозвідки або економічних злочинів.

Про наміри створити спеціальну організацію, яка б координувала європейські спецслужби, французький лідер оголосив ще у вересні 2017 р. у своїй Сорбонській промові щодо майбутнього ЄС. Тоді Е.Макрон називав її «Академією європейської розвідки». Однак, як зазначили в адміністрації французького президента, новий орган не буде займатися навчанням співробітників розвідувальних відомств.

Просуваючи ідею створення «Колегії європейської розвідки» в Європі, Париж прагне стати провідною країною в цій галузі. З огляду на спільні виклики для Європи Е.Макрон виступає за створення нової «культури» розвідки, щоб не залежати від отримання розвідданих, якими володіють США, Китай та, головним чином, Росія.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031