Авторизація

» » Уряд висунув умови націоналізації банків

Уряд висунув умови націоналізації банків

Держава може взяти участь у докапіталізації частки банку до необхідного рівня за умови згоди акціонерів на передачу державі у власність або в розпорядження й користування щонайменше 75%+1 акція, а також скорочення розміру статутного капіталу банку на максимальну суму збитків за результатами діагностичного дослідження. Відповідні умови участі в капіталізації банків з недостатнім рівнем капіталу Кабінет міністрів України закріпив постановою №633 від 19 листопада, яка оприлюднена на урядовому сайті.

Згідно з документом, збори акціонерів капіталізованого банку також мають прийняти рішення про збільшення статутного капіталу за рахунок внесків його акціонерів із часток понад 10%, а також членів наглядової ради, правління й ревізійної комісії. Іншими умовами є згода на проведення аудиторської перевірки на вимогу Мінфіну й зменшення статутного капіталу на суму збитків, виявлених у рамках цієї перевірки, а також згода на призначення радником глави правління банку кандидатури від Мінфіну для моніторингу роботи фінансової установи.

 

У рамках першого перегляду програми stand-by з Міжнародним валютним фондом (МВФ) у серпні цього року уряд і Нацбанк домовилися, що держава буде рятувати шляхом рекапіталізації за рахунок державних коштів тільки банки, активи або депозити яких становлять понад 2% загальних по банківській системі. Згідно з Меморандумом про економічну й фінансову політику українських влади, як і в 2014 році, уряд буде домагатися виділення адекватних дердавних коштів для цієї мети в бюджеті 2015 року. У матеріалах МВФ уточнювалося, що оцінка необхідних ресурсів для підтримки банківської реструктуризації збільшена з 1% ВВП (близько 15 млрд грн) до 2,8% ВВП у 2014-2015 роках, включаючи 0,8% ВВП на Фонд гарантування внесків фізичних осіб. Вказувалося також, що усі дрібніші банки, які зіштовхнулися з проблемою неплатоспроможності, будуть проходити через процедури Фонду гарантування внесків фізичних осіб.

Уряд висунув умови націоналізації банків


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930